Peta pobjeda u nizu, Atletiko se primakao Realu na dva boda

"Kolćonerosi" slavili u gostima protiv Valjekana 2:1 i sada imaju samo dva boda manje od drugoplasiranog Reala

7308 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri madridskog Atletika savladali su večeras u gostima Rajo Valjekano 2:1 u 28. kolu španske La Lige.

Ekipa Dijega Simeonea je večeras upisala petu pobjedu zaredom u šampionatu i došla na dva boda manje od drugoplasiranog Real Madrida.

"Kolćonerosi" su do prednosti od dva gola stigli poslije 24 minuta - prvo je u 22. minutu Grizman krenuo u kontru, dodao do Morate, koji je asistirao Molini, da bi dva minuta kasnije, poslije kornera i centaršuta Karaska, Ermoso duplirao prednost.

U nastavku je Atletiko mogao ranije da završi posao - Grizman je imao sjajnu šansu, ali je nakon njegovog udarca lopta izbačena sa gol-linije. Dvije prilike je imao i Morata, ali je oba puta bio neprecizan.

I onda je stigla kazna - Rajo je sa igračem manje (isključen Ležen) smanjio u 85. minutu, a strijelac je bio Fran Garsija.

Crnogorski reprezentativac, Stefan Savić, je 90 minuta bio na terenu.