Aktuelni šampion savladao Čelsi 2:0, Milan bolji od Napolija 1:0

Opet koban za engleski tim: Karim Benzema pogađa za 1:0, Foto: Reuters
Ažurirano: 12.04.2023. 23:10h
Završeno
23:07h

Real Madrid brani titulu, a šanse da se ove sezone ne domogne polufinala nisu baš realne nakon prve četvrtfinalne utakmice.

"Kraljevski klub" je slavio 2:0, pogađali su Karim Benzema i Marko Asensio i napravili pravu uvertiru pred revanš za šest dana na "Stamford bridžu".

Čelsi je u prvom poluvremenu bio ozbiljan konkurent prvaku Evrope, imao je i dvije velike šanse koje je zaustavio Tibo Kurtoa, ali nije zaostajao ni Real.

Benzema je donio prednost u 22. minutu, potom je do pogotka mogao i Vinisijus Žunior, onda i Rodrigo, ali je velikan na svoje došao u nastavku.

U 59. je isključen Ben Čilvel zbog faula nad Rodrigom, pa je od tog momenta Real bio tim koji se pitao.

Dao je drugi gol u 74, kada je mrežu zatresao Asensio i dobio ono što je želio.

Mogao je Čelsi, doduše, da pokvari računicu Realu u 93. minutu, ali je špansk tim spasao Antonio Ridiger kada je izblokirao Mejsona Maunta.

Benzema je postigao 90. gol u Ligi šampiona, posljednjih 11 je upisao protiv engleskih ekipa - pet je dao Čelsiju, a po tri Mančester sitiju i Liverpulu.

A prva runda italijanskog derbija je pripala Milanu koji je bio bolji od Napolija na "San Siru" - 1:0.

Prvih pola sata je dominirao gostujući tim - imao je veliku šansu Hviče Kvaracheliju i dobru priliku Eljifa Elmasa, ali se sve promijenilo u finišu prvog dijela.

Rafael Leao je uzvratio, prije nego je Ismael Benaser odličnu akciju Braima Diasa i Portugalca pretvorio u pogodak... Potom je i Simon Kjer uzdrmao prečku...

Napoli je posljednjih dvadesetak minuta igrao sa igračem manje (dva žuta kartona Zamba Angise), ali se nije povukao. Naprotiv, mogao je da izjednači u finišu kada je Đovanija di Lorenca zaustavio Majk Manjan.

Više od minimalnog poraza Lućana Spaletija brine to što u revanšu neće imati Angisu, kao ni suspendovanog Kima, a veliko je pitanje da li će se do narednog utorka oporaviti najbolji strijelac Viktor Osimen.

22:57h

I Milan ima prednost pred revanš četvrtfinala - savladao je Napoli 1:0 pogotkom Benasera.

22:56h

Real Madrid je golovima Benzeme i Asensija savladao Čelsi 2:0.

22:52h

Čelsi je mogao da poremeti planove Realu u 93. minutu, ali je Ridiger izblokirao Maunta kada su mnogi vidjeli loptu u mreži.

22:49h

Opet je Di Lorenco ugrozio gol Milana - Manjan je odlično reagovao. Potom je blizu pogotka bio i Olivera.

22:48h

Počeo je 90. minut u Madridu, 86. u Milanu.

22:42h

Napolijev Korejac Kim je dobio žuti karton, neće igrati u revanšu protiv Milana.

22:36h

I Napoli, baš kao Čelsi, ima igrača manje - isključen je Angisa.

Oba žuta kartona je dobio u duelima sa Teom Ernandesom - u 71. i 75. minutu.

22:33h

Real Madrid ima sigurnih 2:0 protiv Čelsija.

Pogodio je Asensio preciznim udarcem po zemlji sa ivice kaznenog prostora.

Sve je teže za "plavce" koji od 59. igraju bez isključenog Čilvela.

22:29h

Real Madrid kontroliše stvari, baš kao i Milan - velikani čuvaju prednost od 1:0 protiv Čelsija odnosno Napolija.

22:18h

Real Madrid ima igrača više od 59. minuta u duelu sa Čelsijem.

Isključen je Čilvel zbog faula nad Rodrigom koji je išao sam na gol Kepe.

Izmjena: 22:21h
22:12h

Napoli je dobro otvorio drugo poluvrijeme u Milanu - Manjana je namučio Elmas, potom je probao i Di Lorenco.

22:09h

Real je bio blizu novog gola - Modrić je u svom stilu probao sa ivice kaznenog prostora, lopta je prošla pored same stative.

22:03h

Počela su druga poluvremena.

21:50h

Poluvrijeme i na "San Siru", vodi Milan protiv Napolija 1:0 golom Benasera.

Gosti su više od pola sata dominirali, veliku šansu je propustio Kvarachelia, a nakon pogotka Alžirca je moglo da bude i 2:0 za "rosonere" - Kjer je glavom sa šest metara pogodio prečku.

Izmjena: 22:03h
21:49h

Velika šansa za Milan - Kjer je pogodio prečku poslije centaršuta Benasera.

Moglo je lako da bude 2:0 za "rosonere", Danac je bio neprecizan glavom sa samo šest metara.

21:47h

Poluvrijeme u Madridu - vodi Real protiv Čelsija 1:0 golom Benzeme.

Domaćin je imao nekoliko velikih šansi, dva zicera su propustili i "plavci".

21:40h

Milan vodi protiv Napolija - 1:0, iako su gosti dominirali u prvih četrdesetak minuta.

Brzu akciju je realizovao Benaser, nakon odlične akcije Diasa i Leaa.