Rafinja i Balde pogodili stativu, Barsi samo bod protiv Hetafea

Nakon današnje utakmice Barselona ima 11 bodova više od Reala

3507 pregleda 2 komentar(a)

Fudbaleri Barselone remizirali su danas na gostovanju Hetafeu (0:0) u 29. kolu španske La Lige, što je im je drugi uzastopni remi bez golova u ovom takmičenju.

Barsa je u prethodnom kolu igrala bez golova sa Đironom, a nakon današnjeg remija prednost na tabeli u odnosu na drugoplasirani Real Madrid iznosi 11 bodova.

Prvu šansu na utakmici imali su domaći - El Hadadi je šutirao u petom minutu, ali je lopta otišla pored gola. Nakon njega je do gola mogao i Unai, ali je i on bio neprecizan.

Minut nakon pokušaja Unaija, Barselona je imala dvije sjajne prilike. Rafinja je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio stativu, da bi se nakon toga lopta odbila do Baldea, koji je takođe pogodio stativu.

Rafinja je i u drugom dijelu imao dobru priliku, ali je u ovoj situaciji dobro reagovao Sorija.

U finišu su domaći zaprijetili preko Majorala, ali se rezultat nije mijenjao.