Šesta pobjeda u nizu Atletika, Grizman stigao do 150. pogotka

Ekipa Dijega Simeonea savladala Almeriju 2:1

6260 pregleda 0 komentar(a)
Antoan Grizman, Foto: Reuters

Fudbaleri madridskog Atletika nastavljaju sa izvanrednim igrama u 2023. godini!

Ekipa Dijega Simeona večeras je u Madridu savladala Almeriju (2:1) u 29. kolu La Lige i upisala šestu pobjedu zaredom.

Jedini poraz u 2023. godini u La Ligi "kolćonerosi" su doživjeli osmog januara od Barselone. Od tada su odigrali 14 utakmica, pobijedili na 11, a na tri remizirali.

Atletiko je večeras do vođstva stigao već u četvrtom minutu kada je nakon kornera Korea glavom prebacio loptu na drugu stativu gdje je bio Grizman, koji je zatresao mrežu.

Almerija nije prijetila, nije ni imala šanse za gol, ali je do izjednačenja stigla kada je Himenes prevario Oblaka i postigao autogol.

Domaći su do novog vođstva došli minut prije kraja prvog poluvremena, a strijelac je opet bio Grizman. Francuz je večeras postigao 150. gol u dresu Atletika.

"Kolćonerosi" su i u drugom poluvremenu mogli da postignu gol, a najbolju šansu nije iskoristio Karasko, koji je pogodio okvir gola.