Kriza je prošlost, Liverpul ubjedljiv na "Eland roudu"

Ekipa Jirgena Klopa savladala Lids 6:1

9879 pregleda 3 komentar(a)
Fudbaleri Liverpula proslavljaju gol, Foto: Reuters

Fudbaleri Liverpula savladali su večeras u gostima Lids (6:1) u 31. kolu Premijer lige i prekinuli niz od četiri meča bez pobjede.

Posljednji put u Premijer ligi "redsi" su slavili petog marta kada su pobijedili Mančester junajted 7:0. Nakon toga su dva puta remizirali, a dva izgubili.

Ekipa Jirgena Klopa je na osmom mjestu sa 47 bodova, devet manje od četvrtoplasiranog Njukasla.

Lids će se do kraja sezone boriti za opstanak. Tim iz Jorkšira je na 16. mjestu sa 29 bodova i ima dva poena više od Notingem Foresta koji je prvi ispod crte.

Liverpul do 35. minuta nije imao šut ka golu protivnika, a onda je krenula serija. Trent je sa desne strane asistirao, a gol postigao Gakpo. Uzalud su se igrači Lidsa žalili na igranje rukom engleskog beka.

U 39. minutu je Salah pogodio za 2:0, što je bio rezultat na poluvremenu, a onda je u nastavku domaća ekipa prvo smanjila preko Sinistere, a onda doživjela debakl.

U 52. minutu je Žota pogodio za 3:1, a u 64. je Salah postigao svoj drugi gol na meču.

Do kraja meča je Žota postigao još jedan gol, a konačan rezultat postavio Nunjes.