Napoli je vladar Italije, ali u Evropi kralj je Milan; Rodrigo i Real odradili Čelsi

Liga šampiona dobila prve polufinaliste: Milan eliminisao Napoli, Real Madrid odradio Čelsi

Slavlje fudbalera Milana nakon gola Žirua, Foto: Reuters
Završeno
23:03h

Slaviće se u maju i junu u Napulju, toliko čekani Skudeto konačno će stići ispod Vezuva, ali večeras je ovaj tim shvatio ko je kralj Italije u Ligi šampiona.

Velikan Milan se vratio, klub iz Lombardije i sedmostruki šampion Evrope ponovo je u polufinalu. Nakon 1:0 iz prvog meča "rosoneri" su sa 1:1 na jugu Italije eliminisali Napoli.

Drugi polufinalista je Real, koji je nakon 2:0 u Madridu, istim rezultatom "odradio Čelsi u Londonu.

Stadion Napolija nosi ime po velikom Dijegu Armandu Maradoni, a večeras je taj hram fudbala vidio Milanovog "Maradonu". Rafael Leao je u stilu legendarnog Argentinca sa svoje polovine povukao loptu, pretrčao nekoliko defanzivaca Napolija, asistirao Olivijeu Žiruu za gol koji će na kraju značiti polufinale.

Desetkovani Napoli sve što je uspio do kraja bio je počasni gol Viktora Osimena u 93. minutu.

Čelsi je u Londonu odigrao dobar meč, ali ponovo je pokazao da je daleko od kraljevske klase Reala. Momci Karla Anćelotija sa dva gola Rodriga završili su priču u četvrtfinalu. Šampion Evrope i najtrofejniji klub Lige šampionana dva koraka je od nove evropske krune.

Sjutra su na programu preostala dva četvrfinala: Bajern - Mančester siti (prvi meč 0:3) i Inter - Benfika (2:0).

Napoli - Milan 1:1 (prvi meč 0:1)

(Osimen 93' - Žiru 43')

Čelsi - Real Madrid 0:2 (prvi meč 0:2)

(Rodrigo 58', 80')

22:58h

Kraj - Milan ide u polufinale. Napoli se kasno probudio.

Izmjena: 23:01h
22:56h

93. minut: Gol Osimena, Napoli - Milan 1:1. Da li ima vremena za domaćina. Sudijska nadoknada je četiri minuta.

Izmjena: 23:15h
22:53h

Kraj u Londonu - Real je u polufinalu nakon dvije pobjede od po 2:0 nad Čelsijem.

22:44h

82. minut: Košmarno veče za Napoli - sjajni golman Milana Menjon odbranio je penal Kvaratskeliji i čini se "ubio" i posljednje nade budućeg prvaka Italije da može do polufinala.

22:43h

81. minut: Penal za Napoli, Tomori je igrao rukom.

22:40h

80. minut - Gooool. Real je završio posao u Londonu, šampion Evrope je ponovo u polufinalu.

Ponovo je pogodio Rodrigo, nakon super akcije Vinisijusa i Fede Valverdea.

Čelsi - Real 0:2 (prvi meč 0:2).

22:35h

Majstor Reala Vinisijus upisao je šestu asistenciju u 2023. godini - nakon četiri za Benzemu, Brazilac je namjestio po gol Asesniju i večeras Rodrigu.

22:28h

Lampard kreće u totalnu ofanzivu - umjesto Galagera, Fernandesa i Kukurelje u igru je poslao Žoao Feliksa, Rahima Sterlinga i Mihajla Mudrika.

22:24h

65. minut: Dobar šut Enca Fernadesa, ali siguran je Kurtoa.

Minut kasnije veliku šansu, nakon prodora Vinisijisa, imao je Karim Benzena.

22:18h

58. minut: Goool - I Real pravi veliki korak ka polufinalu. Strijelac je Rodrigo, koji je najprije "protutnjao" po desnoj strani da bi mu u šesnaestercu loptu vratio Vinisijus, a on lagano savladao Kepu.

Čelsi - Real 0:1 (prvi meč 0:2).

Gol Rodriga pogledajte OVDJE.

22:13h

53. minut: Još jedna velika šansa za Kantea - ponovo izblizine, ali ga je ovog puta izblokirao Militao.

22:10h

Krenula su druga poluvremena, a prvu šansu imao je Kvartskelija, koji je iskosa opasno šutirao, ali pored gola.

22:05h

Zanimljivost vezana za Milan i penale - Aleks Meret je prvi golman još od 2005. koji je odbranio penal nekom od "rosonera" u Ligi šampiona.

Posljednji je bio Jirži Dudek, koji je "skinuo" penal Andriju Ševčenku u čuvenom finalu 2005.

21:52h

Prvih 45 minuta je završeno i u Napulju: Napoli - Milan 0:1 (prvi meč 0:1).

21:49h

Završeno je prvo poluvrijeme u Londonu: Čelsi - Real 0:0 (prvi meč 0:2).

21:48h

46. minut: Velika šansa za Čelsi, ali heroj Reala je Tibo Kurtoa, koji je odbranio šut Marka Kukurelje sa samo nekoliko metara.

Pogledajte.

Prije toga, Real je najbolju šansu imao preko Vinisijusa, kojeg je nakon odličnog ubacivanja Modrića, izblokirao Fofana.

21:44h

43. minut: Goool - Žiru je strijelac, ali  kakva magija Rafaela Leaoa - portugalski majstor, u stilu heroja Napulja Dijega Maradone, sa svije polovine je povukao kontru, pretrčao je nekoliko igrača Napolija i namjestio gol francuskom napadaču.

Napoli - Milan 0:1.

Gol možete pogledati OVDJE.

21:42h

40. minut: U Londonu Čelsi pokušava, ali nakon šanse Kantea bez ozbiljnih prilika. Čini se da za sada Real kontroliše stvari.

21:38h

37. minut: Sumnjiva situacija u šesneastercu Milana - Leao je neoprezno startovao nad Lozanom, ali je Simon Marčinjak nakon konsultacija sa VAR sobom pokazao da nema ništa od penala.