Vodećima po bod, samo Igalo do pobjede - gužva i na vrhu i na dnu

Odigrani mečevi 29. kola Druge lige

3622 pregleda 1 komentar(a)
Zeta se bori za opstanak u Drugoj ligi, Foto: FSCG

Čertiri od pet timova iz gornje polovine tabele osvojili su po bod u 29. kolu Druge lige, svi osim Bokelja koji je bio slobodan u ovoj rundi.

Vodeće Berane igralo je 1:1 sa Zetom, drugoplasirana Mladost DG podijelila je bodove sa četvrtoplasiranom Podgoricom (0:0), a bez golova je završen duel petoplasiranog Koma sa Otrant-Olimpikom u Ulcinju.

Beranci su na Gradskom stadionu poveli golom Vasilija Vučinića u 11. minutu, bod Zeti donio je Sreten Peruničić u 31.

Jedinu pobjedu u ovom kolu, i to vrlo važnu u borbi za opstanak, ostvarili su fudbaleri Igala - 1:0 na Solili protiv Grblja. Presudio je gol Miloša Grbića iz penala u 27. minutu. Gosti su gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje, zbog drugog žutog kartona koji je dobio Petar Vukčević.

Berane sa 46 i Mladost DG sa 43 su se odvojili na vrhu tabele i čini se da su oni jedini kandidati za direktan ulazak u elitu.

Slijede tri tima sa po 36 bodova i oni će grčeviti boriti za baraž - Bokelj, koji ima i meč manje, Podgorica i Kom.

Jedan tim ide direktno u elitu, dva će tražiti plasman kroz baraž sa 8. i 9. iz Prve lige.

Velika je gužva i u donjoj polovini tabele, gdje se četiri tima takmiče da iznjegnu devetu poziciju i ispadanje u regiju, gdje se već našao OFK Nikšić, koji je na polusezoni odustao od daljeg takmičenja.

Igalo i Grbalj imaju po 30, a Zeta i Otrant-Olimpik po 29 bodova. Igalo ima i meč manje.