Sada se "milioneri" pitaju, Bajern nakon decenije nije favorit za Salataru

4274 pregleda 3 komentar(a)
Malen je stavio tačku na trijumf, Foto: REUTERS

Fudbaleri Borusije Dortmund iskoristili su kiks Bajerna u Majncu da pobjedom nad Ajntrahtom (4:0), preuzmu vrh tabele Bundeslige nakon 29. kola.

Dortmud ima bod više od Bajerna, ali i izuizetno povoljan raspored i samim tim priliku da prekine niz titula Bavaraca u posljednjoj deceniji.

Domaćin je krenuo silovito, poveo preko Džuda Belingema u 19. minutu, da bi Donijel Malen pet minuta kasnije bio precizan na asistenciju Karima Adejemija.

Kada je Mats Humels pogodio u 41. minutu znao se pobjednik i novi lider, da bi u nastavku opet proradila veza Adejemija i Malena, koji je postigao svoj drugi gol u 66. minutu.