Podgorica bolja od Berana, ubjedljiva pobjeda Igala, preokreti Otranta i Koma

Odigrano 30. kolo u Drugoj crnogorskoj fudbalskoj ligi

10029 pregleda 12 komentar(a)
Ažurirano: 26.04.2023. 19:53h

Fudbaleri Podgorice savladali su danas Berane (2:0) u derbiju 30. kola Druge crnogorske fudbalske lige.

Podgorica je prekinula niz od šest mečeva bez pobjede, dok je lider drugoligaškog karavana pretrpio poraz nakon četiri meča.

Ekipa Marka Janjevića je oba gola na "DG areni" postigla u prvom poluvremenu, a strijelac je bio Japanac Takeru Komija - u 6. i 40. minutu.

Kom je nakon preokreta na Zlatici savladao Mladost iz Donje Gorice 2:1. Gosti su poveli preko Kenana Orahovca, a strijelci za ekipu Nedeljka Vlahovića bili su Bojan Pavićević i Vuk Dapčević.

Do nova tri boda i treće uzastopne pobjede došlo je Igalo, koje je u gostima savladalo Zetu - 3:0.

Tim Petra Gušića je poveo u devetom minutu preko Alekse Maraša, a onda je dva pogotka postigao Andrija Vujičić.

Zeta je na posljednjem mjestu na tabeli, a bez pobjede je na posljednjih pet mečeva.

Otrant je u gostima, nakon preokreta, savladao Bokelj 3:1.

Kotorani su poveli u 11. minutu, a strijelac je bio Igor Poček. U 73. minutu je izjednačio Miloš Krkotić, preokrenuo je Kristijan Škrelja iz penala u 79, a konačan rezultat postavio Dejan Pepić u 85. minutu.

U ovom kolu slobodni su fudbaleri Grblja.