Milan u 97. minutu pokvario veliko slavlje na "Olimpiku", majstorija Sapate lansirala Atalantu (VIDEO)

Vatreni finiš u Rimu i po bod za "vučicu" i "rosonere"

9322 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 29.04.2023. 22:42h

Roma i Milan su htjeli pobjedu koja bi im povećala šanse da kroz Seriju A jure plasman u Ligu šampiona, ali je dugo izgledalo da neće biti golova na "Olimpiku".

Na kraju ih je, ipak, bilo u samom finišu, a slađi bod ide u Milano - aktuelni šampion je do remija (1:1) stigao u 97. minutu golom Aleksisa Salemakersa.

Roma jeste bila bolji tim u derbiju, Milan je odolijevao i čekao šansu, ali se na ona prava uzbuđenja čekalo sve do sudijske nadoknade.

Tada je, u 94. minutu, Tami Ejbraham je matirao Majka Menjana - tresao se prepuni "Olimpiko", navijači su već počeli da slave veliki trijumf, čak je i Žoze Murinjo bio podlegao toj atmosferi.

Izgledalo je da je kraj, ali Milan ima dovoljno karaktera da se vadi iz teških situacija - Salemakers je dočekao centaršut Rafaela Leaa i sa druge stative sproveo loptu u gol.

Roma i Milan sa po 57 bodova dijele četvrto mjesto, sjutra bi mogao da im se pridruži Inter ako pobijedi Lacio (12.30).

Od plasmana u Ligu šampiona ne odustaje ni Atalanta, koja je savladala Torino u gostima 2:1.

"Boginja" je povela preko Davidea Zapakoste, izjednačio je Antonio Sanabrija, a momenat koji je goste lansirao ka trijumfu se dogodio u 88. minutu.

Tada se Kristijan Sapata poigrao sa odbranom "granate" i majstorski zatresao mrežu.