Siti je lider, pobjede Junajteda i Njukasla

Siti savladao Fulam 2:1, pa ima bod više i utakmicu manje od Arsenala

7356 pregleda 0 komentar(a)
Alvares proslavlja gol, Foto: Reuters

Mančester siti je preuzeo prvo mjesto Premijer lige - aktuelni šampion je danas slavio na gostovanju Fulamu (2:1) i na liderskoj poziciji prestigao ekipu Arsenala.

Tim Pepa Gvardiole ima bod više (76 naspram 75) i utakmicu manje od Arsenala.

Siti je poveo već u trećem minutu - Alvares je izborio penal, a još jedan gol ove sezone postigao Erling Haland. Norvežanin je danas postigao 34. gol u Premijer ligi i izjednačio rekord po broju golova u jednoj sezoni, koji su držali Endi Kol i Alan Širer. Napadač Sitija je danas postigao 50. gol u svim takmičenjima.

Fulam je izjednačio u 15. preko Vinisijusa, a konačan rezultat postavio Alvares u 36. minutu.

U ekipi Sitija danas nije bilo povrijeđenog Kevina de Brujnea.

Pobjedu je zabilježio i Mančester junajted, koji je na domaćem terenu savladao Aston Vilu (1:0), a jedini gol je postigao Bruno Fernandeš.

Junajted na četvrtom mjestu ima devet bodova više od Totenhema, a dva manje od Njukasla, koji je nakon preokreta savladao Sautempton 3:1.

Sautempton je poveo preko Armstronga, a onda je dva gola za Njukasl postigao Vilson, dok je treći gol za "crno-bijele" autogol Volkota.

Bornmut je u bitnom meču za opstanak savladao Lids 4:1.

Strijelci za "trešnjice" bili su Solanke, Semenjo i Lerma, koji je postigao dva gola.