Težak poraz Monaka, Jo-Jo igrao dvadesetak minuta
1 komentar(a)
Jovetić Monako, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.09.2017. 17:04h

Debi Stevana Jovetića u dresu Monaka niko u Kneževini neće pamtiti po dobrom.

Za to nema nikakvog razloga, jer je aktuelni šampion Francuske doživio težak poraz u jednom od derbija 5. kola - izgubio je sa čak 4:0 na gostovanju u kišovitoj Nici.

Već poslije 18 minuta domaćin je imao dva gola prednosti preko Balotelija iz penala i Plee, pa je već tada mogao da se nasluti brodolom ekipe Leonarda Žardima.

Žardim je na poluvremenu uveo Gezala i Karilja, a Jovetić je bio na terenu od 69. minuta.

Ništa se, međutim, nije promijenilo nabolje, jer je Nica postigla još dva pogotka - Baloteli se upisao i u 60. minutu, a onda i Ganago u 85.

Monaku je ovo prvi poraz, nakon četiri trijumfa na startu, dok je Nica upisala drugu pobjedu, a ima i tri izgubljena meča.

Ovo je i prva utakmica u sezoni da Monako nije zatresao mrežu protivnika, a odigrao ih je ukupno šest, računajući i Superkup Frrancuske protiv Pari Sen Žermena.