Fešta u Napulju se nastavila, Osimen pogodio za istoriju

Napoli savladao Fiorentinu (1:0), Osimen postao afrički fudbaler sa najviše golova u Seriji A (47)

9137 pregleda 0 komentar(a)

Napoli je u četvrtak osvojio treće Skudeto u istoriji, fešta u Napulju počela je i prije zvaničnog krunisanja, nastavila se nakon toga, a još jedan čin imala danas kada je ekipa Lućana Spaletija na domaćem terenu savladala Fiorentinu (1:0) u 34. kolu.

Jedini gol na meču postigao je Viktor Osimen iz penala u 74. minutu. Bio je to drugi penal na utakmici, a prvi u 48. minutu nigerijski reprezentativac nije realizovao.

Osimen je večeras ispisao istoriju Serije A - prestigao je Žorža Veu i postao afrički fudbaler sa najviše golova u italijanskoj ligi (47).

Fioretina je mogla do pogodaka u prvom poluvremenu, dvije šanse je imao Luka Jović, ali je oba puta dobro reagovao Golini. U finišu je i Kuame bio neprecizan.