Velika pobjeda Notingema, Everton peticom do zone spasa, debakl Lestera

„Karamele” u 35. kolu Premijer lige slavile 5:1 na gostovanju Brajtonu, Notingem Forest nakon pobjede nad Sautemptonom (4:3) u opasnu zonu gurnuo Lester, koji je izgubio na gostovanju Fulamu 5:3

14737 pregleda 1 komentar(a)
Po dva puta pogađali mrežu Brajtona: Abdulaj Dukure i Dvajt Meknil, Foto: Reuters/Ian Walton
Ažurirano: 08.05.2023. 23:00h

Trka za titulu u Premijer ligi nije gotova, interesantno je i u borbi za Evropu, a „gori” i kada je riječ o opstanku.

Pet timova se bori za opstanak, a jedan od njih je u velikom stilu zakoračio ka luci spasa - Everton.

Tim iz Liverpula je na gostovanju najprijatnijem iznenađenju sezone, Brajtonu, slavio čak 5:1 i sada ima dva boda više od Lestera i Lidsa.

Abdulaj Dukure je pogodio već u 1. minutu, potom i u 29, da bi u 35. bilo 0:3, nakon autogola Džejsona Stila.

U nastavku je dva puta precizan bio Dvajt Meknil, a između njegovih golova je za domaće pogodio Aleksis Makalister.

Brajton je ostao na 7. mjestu sa 55 bodova, a da je pobijedio, mogao je čak da se uključi i u borbu za Ligu šampiona, jer sada ima meč i osam bodova manje od Mančester junajteda. Doduše, do kraja ima paklen raspored, jer igra sa Arsenalom, Njukaslom, Mančester sitijem...

Notingem je na "Siti graundu" pobijedio Sautempton 4:3 izašao iz opasne zone u kojoj je sada Lester, koji je danas deklasiran na gostovanju Fulamu - 5:3.

Nekadašnji šampion Evrope je do 21. minuta imao dva gola prednosti, a oba puta je strijelac bio Taivo Avoniji.

Sautempton je u 25. smanjio preko Alkarasa, ali su domaći do odlaska na odmor ponovo stekli dva gola prednosti, a strijelac u 44. minutu iz penala bio je Gibs-Vajt.

U nastavku su gosti preko Lijanka prišli na 3:2, a onda je Danilo nakon sjajne asistencije Gibs-Vajta postigao gol i Forest je otišao na plus dva.

Konačan rezultat postavio je Vord-Praus iz penala u sudijskoj nadoknadi.

Sautempton na posljednjem mjestu ima osam bodova manje od Evertona, koji je u sigurnoj zoni i u sljedećem kolu bi i matematički mogao da se preseli u Čempionšip.

Forest je u opasnu zonu gurnuo ekipu Lestera, koja je ubjedljivo poražena od Fulama - 5:3.

Ekipa iz Londona je prekinula niz od tri poraza i nalazi se na 10. mjestu na tabeli, dok je Lester poražen prvi put poslije tri utakmice i ima 30 bodova.

Fulam je danas poslije deset minuta imao dva gola prednosti - prvo je pogodio Vilijan, a onda i Karlos Vinisijus.

Do odlaska na odmor već je bilo 3:0, a gol je postigao Kerni, koji je u 51. minutu povisio na 4:0.

Lester je u 59. minutu smanjio na 4:1, preko Barnsa, a onda je Vardi u 66. promašio penal.

Kazna je uslijedila četiri minuta kasnije, kada je drugi gol na utakmici postigao Vilijan. Zatim je Medison iz penala smanjio na 5:2, a konačan rezultat postavio Barns.

Lester do kraja sezone igra sa Liverpulom, Njukaslom i Vest Hemom.