Barsa - četiri boda više od Reala, Mesi - pet golova više od Ronalda

Real je pokušavao, imao 16 udaraca na gol, dominaciju, ali fali - Kristijano Ronaldo
Mesi Alba, Foto: Reuters
Ažurirano: 09.09.2017. 20:47h

Tri kola su prošla, a Real već ima dva kiksa i četiri boda manje od Barselone.

Real je drugi put zaredom igrao neriješeno, dok je Barselona deklasirala Espanjol 5:0.

Tri gola postigao je Leo Mesi (prvi iz ofsajda), koji već ima pet golova - pet više od Ronalda, koji zbog suspenzije nije odigrao ni minut ove sezone.

U strijelce su se upisali Đerar Pike i Luis Suares, a Osman Dembele upisao prvu asistenciju u dresu Barse.

Real je ranije danas osvojo samo bod protiv Levantea na "Bernabeuu" - 1:1.

Iznenađenje je najavio Ivi u 12. minutu.

Izjednačio je Lukas Vaskes u 36.

Real je pokušavao, imao 16 udaraca na gol, dominaciju, ali fali - Kristijano Ronaldo, koji će propustiti još jedan prvenstveni meč, zbog kazne španske federacije, nakon isključenja na meču sa Barselonom u Super kupu.

Zidan u narednoj utakmici, a možda i duže, neće moći da računa ni na Marsela, koji je u finišu dobio direkrni crveni karton, zbog udaranja igrača bez lopte.

Još gora vijest je da je Karim Benzema povrijeđen, i da će pauzirati između četiti i šest sedmica.

"Moramo mnogo bolje da igramo. Možemo da se žalimo na lošu sreću, ali ne igramo dobro - to je činjenica", rekao je Zinedin Zidan.

Atletiko je igrao bez golova sa Valensijom u gostima, a Stefan Savić odigrao 90 minuta.

"Kolćonerosi" imaju pobjedu i dva remija u prva tri kola, ali su sva tri meča igrali na strani.

"Odigrali smo odličnu utakmicu. Falili su samo golovi", rekao je Dijego Simeone.

Sevlja je ostvarila drugu vezanu pobjedu - u drugom poluvremenu slomila je otpor Eibara, golovima Gansa, Ben Jedera i Nolita.

Real Madrid – Levante 1:1