Remi u Madridu: De Brujne odgovorio Vinisijusu

Real Madrid - Mančester siti 1:1. Revanš naredne sedmice na "Etihadu"

Real Madrid - Mančester siti 1:1

Vinisijus 36 - Kevin de Brujne 68.

Izmjena: 22:28h
22:52h

Prvi meč polufinala Lige šampiona između Real Madrida i Mančester sitija završen je neriješeno - 1:1.

Madriđani su poveli iz prvog šuta u okvir gola, a strijelac je u 36. minutu bio Vinisijus. Prethodno je loptu osvojio Modrić, proslijedio je do Kamavinge, a francuski reprezentativac asistirao Vinisijusu.

Siti je bio bolji tokom većeg dijela prvog poluvremena, uglavnom prijetio sa distance, a udarce De Brujnea i Rodrija zaustavio Kurtoa.

Upravo je De Brujne imao najbolji šansu u nastavku, kada je izašao sam ispred Kurtoe, ali nije uspio da savlada reprezentativnog kolegu.

De Brujne se, na kraju, ipak upisao u listu strijelaca. Kamavinga je pogriješio, poslao jednu poprečnu loptu, koju je osvojio Rodri. Akcija je potom tekla preko Griliša i Gundogana, njemački reprezentativac je dodao do De Brujnea, a Belgijanac raspalio sa oko 25 metara i postigao lijep gol.

U finišu meča Kamavinga je mogao da se iskupi za grešku, ali nije bio precizan.

Revanš je naredne srijede na "Etihadu".

Izmjena: 22:54h
22:27h

68. minut  - Siti je izjednačio strijelac Kevin de Brujne.

Kamavinga je pogriješio, poslao jednu poprečnu loptu, koju je osvojio Rodri. Potom je Španac proslijedio do Griliša, ovaj do Gundogana, a njemački reprezentativac do De Brujnea, koji je raspalio i postigao lijep gol.

Gol možete pogledati ovdje.

22:25h

Tri puta su u drugom poluvremenu igrači Reala tražili penal, ali je arbitar sva tri puta pokazao da se igra nastavi.

22:12h

Prva šansa u nastavku za goste - Griliš je uposlio De Brujnea, koji je ušao u kazneni prostor, šutirao, ali je Kurtoa ponovo odlično reagovao i odbranio.

22:08h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:51h

Gotovo je prvo poluvrijeme, Real vodi 1:0, strijelac Vinisijus iz jedinog udarca domaće ekipe u okvir gola.

21:37h

36. minut - prvi šut Reala u okvir gola završio je iza leđa Edersona. Vinisijus postiže gol, Madriđani vode 1:0!

Vinisijus

Modrić je počeo akciju, u napad gurnuo Kamavingu, koji je asistirao Brazilcu, a Vinisijus sa dvadesetak metara poslao loptu iza leđa sunarodnika.

Gol pogledajte ovdje.

Izmjena: 21:46h
21:32h

Pola sata igre je prošlo, Real Madrid je bez udarca u okvir gola.

21:26h

25. minut - opasan napad Reala. Vinisijus je sa lijeve strane ušao u kazneni prostor, pokušao da asistira Benzemi, ispred kojeg je u posljednji čas reagovao Dijaš.

21:23h

Siti je konkretniji tokom prvih 20 minuta, igrači Reala su uglavnom iza lopte.

21:17h

16. minut - udarac glavom Halanda, brani Kurtoa.

21:15h

14. minut - šut Rodrija sa distance, Kurtoa ponovo brani.

21:10h

8. minut - prvi šut u okvir gola. Šutirao je De Brujne sa dvedesetak metara, Kurtoa je odbranio.

21:02h

Počela je utakmica u Madridu.

20:25h

Navijači Reala su dočekali domaće igrače ispred stadiona.

20:17h

Ko je po vama favorit za plasman u finale?

20:08h

Navijači Reala ispred stadiona.

Real Madrid
19:52h

Poznati su sastavi Real Madrida i Mančester sitija:

19:30h

Fudbaleri Real Madrida dočekaće večeras (21) Mančester siti u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Očekuje se da ovo bude još jedan epski meč dva kluba, koja pretenduju da osvoje titulu.

Real i Siti igrali su i prošle sezone u polufinalu, a nakon sjajne dvije utakmice plasman u finale obezbijedio je španski klub.