Roma napravila korak ka Budimpešti, Juve golom u 97. izbjegao poraz od Sevilje (VIDEO)

Prvi mečevi polufinala Lige Evrope: Bove donio pobjedu "vučici", Gati sačuvao "staru damu"

9669 pregleda 0 komentar(a)

Italijansko finale u Ligi Evrope nije izvjesno, a nakon prvih mečeva polufinala bliža mu je Roma nego Juventus.

"Vučica" je u Rimu savladala Bajer 1:0, pobjedu joj je donio Edoardo Bove i bitno joj uvećao šanse pred revanš za sedam dana u Leverkuzenu.

Roma je u prvih desetak minuta preživjela dvije ozbiljne šanse protivnika, potom uzvratila preko Ibanjeza, a od sredine prvog poluvremena je utakmica išla onako kako želi Žoze Murinjo.

Roma je usporila ritam i imala kontrolu, a u 63. minutu i dobila šta je htjela kada je Bove odbitak poslije šuta Ejbrahama sproveo u mrežu.

I postao je sa 20 godina i 360 dana najmlađi strijelac Rimljana u polufinalima evropskih takmičenja...

Imao je priliku potom i Beloti, prijetili su i Njemci, ali rezultat se nije promijenio.

Sevilja je u Torinu dugo pokazivala kakav je specijalista za ovo takmičenje, na kraju je morala da se zadovolji remijem jer je primila gol u 97. minutu - 1:1.

Juventus je, naime, izjednačio u posljednjim sekundama golom Federika Gatija koji je zakucao loptu glavom...

Prethodno su Španci vodili golom Jusefa En Nesiri u 26. minutu.

Revanši su narednog četvrtka, a finale je 31. maja na "Puškaš areni" u Budimpešti.