Dortmundu derbi dvije Borusije, nema opuštanja u borbi za titulu

15146 pregleda 0 komentar(a)
Ale je pogodio dva puta, Foto: REUTERS

Borusija Dortmund ne odustaje od borbe za Salataru, pošto je upravo slavila protiv imenjakinje iz Menhengladbaha - 5:2, u 32. kolu Bundeslige.

Za svega 32 minuta je bio poznat pobjednik, jer je Dortmund vodio sa 4:0.

Malen je pogodio u 5. minutu, a 13 minuta kasnije Belingem je realizovao penal nad Sebastijanom Aleom.

Onda se na scenu vratio Malen kao dvostruki asistent Sebastijanu Aleu - efektno u 20. i 32. minutu.

Domaćin je spustio tempo, gosti iskoristili da smanje na 4:2, pogocima Bansebainija (75) i Štindla u 85. minutu. Potom su gosti imali šansu da se primaknu na samo gol zaostatka, što je opomenulo "milionere".

Svom snagom su kenuli naprijed i u nadoknadi dali gol za 5:2. Gereiro je izveo slobodan udarac, golman kratko odbio loptu na koju je najbrži bio Đovani Rejna.

Dortmund ima bod manje do Bajerna, do kraja igra u Augsburgu i kući sa Majncom, Bajern dočekuje Lajpcig, pa ide na noge Kelnu.