Gindoganova simultanka na Gudisonu, Siti hita ka tituli, "karamele" strahuju za opstanak

Dva evrogola gola i asistencija Ilkaja Gindogana za pobjedu Mančester sitija na gostovanju Evertonu - 3:0

8644 pregleda 0 komentar(a)
Dodir klase Gindogana zatekao je sve na Gudisonu, Foto: REUTERS

Mančester siti je preskočio još jednu prepreku na putu odbrani titule - "Građani" su slavili na "Gudisonu" perotiv Evertona 3:0, u 35. kolu Premijer lige.

Siti je vratio četiri boda prednosti na tri utakmice do kraja najjače lige na Ostrvu, u odmosu na Arsenal.

Everton je odlično stajao na terenu do 37. minuta i dodira klase Ilkaja Gindogana. Njemački reprezentativac je sve iznenadio na centaršut Rijada Mareza a po Siti je tada sve bilo lakše.

Šok za domaće igrače dva minuta kasnije Gindogan je iskoristio asistencijom Erlingu Halandu.

Konačan rezultat - evrogol iz slobodnjaka Gindogan je pogodio u 51. minutu.

Istovremeno Brentford j kući dobio Vest Hem sa 2:0.