Real je razbijen: Evropa dobija novog vladara, Siti u finalu Lige šampiona

Mančester siti će u finalu 10. juna u Istanbulu igrati protiv Intera

Mančester siti - Real Madrid 4:0, prvi meč 1:1

Bernardo Silva 23, 37, Eder Militao 78. autogol, Hulijan Alvares 90+1

Izmjena: 22:51h
22:51h

Evropa dobija novog vladara!

Fudbaleri Mančester sitija savladali su večeras u revanšu polufinala Real Madrid 4:0, drugi put u istoriji se plasirali u finale Lige šampiona i Madriđane ostavili bez titule, koju su osvojili prošle godine.

Siti je večeras potpuno nadigrao Madriđane, igrao sjajno i ubjedljivo pobijedio.

Od početka utakmice Siti je kontrolisao dešavanja na terenu, igrao agresivno i poveo u 23. minutu kada je nakon sjajne asistencije De Brujnea gol postigao Bernardo Silva.

U 37. minutu već je bilo 2:0, a ponovo je gol postigao Portugalac, nakon što je odbijenu loptu sproveo u mrežu.

Imao je Siti još prilika u prvom dijelu, ali je Kurtoa uspješno zaustavio Erlinga Halanda. Norvežanin nije imao sreće, u drugom poluvremenu je pogodio i prečku.

Sve je bilo riješeno u 78. minutu kada je nakon udarca Akandžija autogol postigao Eder Militao, da bi konačan rezultat postavio Alvares nakon prvog kontakta sa loptom.

Real je imao samo jednu šansu i to u prvom poluvremenu, kada je Kros pogodio prečku.

Aktuelni, a vjerovatno i budući šampioni Engleske su prije dvije godine prvi put igrali u finalu, a tada su poraženi od Čelsija (1:0). Ovog puta, tačnije 10. juna u Istanbulu će im protivnik biti Inter.

Mančester siti je u igri za tri trofeja ove sezone - osim u finalu Lige šampiona, igraće i u finalu FA kupa, dok je nadomak titule u Premijer ligi.

Izmjena: 22:53h
22:35h

U 79. minutu revanša Pep Gvardiola pravi prvu izmjenu u ovom dvomeču.

22:32h

76. minut - sve je gotovo, Siti vodi 3:0 i ide u Istanbul, Evropa dobija novog vladara.

De Brujne je centrirao, Akandži šutirao, lopta zakačila Militaa i završila u mreži.

Real je potpuno nadigran, Madriđani su 76 minuta bezopasni.

Gol pogledajte ovdje.

22:29h

73. minut - najbolja šansa za Siti u nastavku. Haland je izašao sam ispred Kurtoe, šutirao je, ali je pogodio prečku. Loptu je zakačio i Kurtoa.

Odlično je Halanda uposlio Gundogan.

22:15h

Nema previše uzbuđenja u nastavku, Siti čuva prednost, Real nije zaprijetio.

22:03h

Počelo je drugo poluvrijeme, očekuje se reakcija Reala.

21:37h

37. minut - sjajna igra Mančester sitija, "građani" vode 2:0, ponovo je strijelac Bernardo Silva.

Gundogan je šutirao, ali je izblokiran. Potom je lopta došla do Silve koji je glavom poslao u mrežu.

Siti igra sjajno, Real mora da odgovori-

21:35h

35. minut - konačno je Real zaprijetio. Kros je šutirao sa distance, lopta je pogodila prečku.

21:32h

Nakon pola sata Real je imao 45 uspješnih dodavanja. Madriđani su potpuno bezopasni.

21:26h

Madriđani su u prvih 15 minuta kompletirali 13 pasova!

21:24h

Bilo je pitanje minuta kada će Siti postići gol, a on je došao u 23. minutu. Strijelac je Bernardo Silva.

Dugo je trajao napad Sitija, a onda je uslijedila magična asistencija Kevina de Brujnea za Silvu.

Real sada mora da odgovori.

Gol Silve pogledajte ovdje.

21:22h

21. minut - Još jedan udarac Halanda glavom, još jedna sjajna intervencija Kurtoe.

Erling Haland
Izmjena: 21:30h
21:20h

Prošlo je 20 minuta, Siti je bolji, opasniji. Real još nije zaprijetio.

21:13h

13. minut - najbolja šansa za Siti. Haland je šutirao, Kurtoa odbranio, a opasnost otklonio Alaba.

21:08h

7. minut - odličan početak Sitija, pokušao je Rodri, lopta odlazi pored gola.

21:06h

Pritisak Sitija na startu utakmice.

21:03h

Počeo je meč, a ovo su sastavi:

20:18h

Fudbaleri Mančester sitija i Real Madrida odigraće večeras (21) na "Etihadu" revanš meč polufinala Lige šampiona.

U prvom meču, odigranom prije nedjelju dana u Madridu, nije bilo pobjednika (1:1). Real je poveo golom Vinisijusa, a konačan rezultat postavio Kevin de Brujne.