Raspad Juvea za 96 sati - potop u Sevilji, sudska kazna i debakl u Empoliju za kraj snova o LŠ

„Stara dama” izgubila 4:1, pa na dva kola prije kraja ima pet bodova manje od četvrtoplasiranog Milana

7992 pregleda 0 komentar(a)
Franćesko Kaputo slavi treći gol Empolija, a svoj drugi, Foto: REUTERS/Massimo Pinca

Skromna sezona, bar za Juventusove standarde, postala je katastrofalna za 96 sati.

Sve je krenulo po zlu na stadionu „Ramon Sančes Pishuan” u četvrtak, gdje je „stara dama” u 65. minutu golom Dušana Vlahovića povela u polufinalu Lige Evrope.

Sevilja je, ipak, izjednačila golom bivšeg igrača Milana Susa, a onda u produžecima stigla do pobjede preko nekadašnjeg asa Rome, Erika Lamele.

Neposredno pred večerašnje gostovanje Empoliju, Masimilijano Alegri i njegovi puleni su saznali da je Juve kažnjen 10 bodova zbog finansijskih malverzacija, što im je zakomplikovalo borbu za Ligu šampiona.

Pali su na 7. mjesto, sa pet bodova manje od četvrtoplasiranog Milana, ali su još imali šansu da ga prestignu, jer baš „rosonere” dočekuju u nedjelju.

Sad je, međutim, to svedeno na domen teorije, jer je Empoli dodatno pokvario atmosferu u redovima „bjankonera” ubjedljivom pobjedom (4:1).

Franćesko Kaputo je pogodio iz penala u 18. minutu, potom je u 21. povisio Sebastijano Luperto, da bi Kaputo otklonio sve dileme golom u 48. minutu.

Federiko Kjeza je smanjio u 86. minutu, a u 93. je konačni rezultat postavio Roberto Pikoli.