Budućnost iz Bara do šeste titule, Jezero izborilo opstanak, Mornar u baražu

Podgoričani osigurali naslov zahvaljujući boljem međusobnom skoru u duelima sa Sutjeskom s kojom su u četiri meča ove sezone upisali po dva trijumfa i remija

55861 pregleda 63 reakcija 63 komentar(a)
Ažurirano: 25.05.2023. 21:26h

Budućnost nije dozvolila novi šok i zasluženo slavi - savladala je Mornar u posljednjem kolu i osvojila šestu titulu prvaka Crne Gore.

"Plavi" su slavili 1:0, ispostavilo se da im je pehar osigurao gol Zorana Petrovića već u 6. minutu.

Tim Miodraga Džudovića je do naslova stigao sa 70 bodova, koliko je osvojila i Sutjeska koja je morala da se pomjeri s trona zbog boljeg međusobnog skora Podgoričana.

Nikšićani su uradili ono što su morali, bili su bolji od Arsenala u Radanovićima (1:0, pogodak Dragana Grivića), ali Budućnost drugu šansu - nakon što je u nedjelju kiksala protiv Jezera - nije prokockala.

Uz Budućnost, mnogo razloga da slavi ima Jezero koje je iz bezizlazne situacije pred posljednja dva kola došlo do opstanka - u Beranama je pao Dečić (2:1), pa se Rudaru u baražu za opstanak pridružio Mornar.

Plavljani su vodili golom Edisa Redžepagića i dominirali, onda je Dečić sredinom drugog poluvremena izjednačio preko Milana Vušurovića, ali je zasluženi trijumf domaćinu osigurao Balša Tošković u 79. minutu.

Arsenal je, uprkos porazu od Sutjeske, ostao na trećem mjestu i u zoni je plasmana u Evropu. Međutim, Tivćani čekaju odgovor na žalbu nakon što su od FSCG odbijeni za licencu za evropska takmičenja...

Najviše golova u posljednjem kolu je viđeno u Bijelom Polju, čak sedam - Rudar je poslije preokreta savladao Jedinstvo 4:3. Tim Vuka Bogavca je vodio 2:0 i 3:1...

Petrovac je bio siguran protiv Iskre - 4:1.