Barselona savladala Majorku, Espanjol ispao iz lige, Sosijedad obezbijedio Ligu šampiona

Odigrani mečevi 37. kola La Lige

10610 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Barselone pobijedili su večeras na svom terenu Majorku sa 3:0, u meču pretposljednjeg, 37. kola španske La Lige.

Strijelci za Barselonu bili su Ansu Fati u 1. i 24. i Gavi u 70. minutu.

Majorka je od 14. minuta igrala sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Amat Ndiaje.

Barselona je na prvom mjestu sa 88 poena, i od ranije je obezbijedila titulu prvaka Španije. Majorka je na 12. poziciji sa 47 bodova.

U posljednjem kolu, Barselona će gostovati Selti, dok će Majorka dočekati Rajo Valjekano.

U istom terminu, Atletiko Madrid je kao domaćin pobijedio Real Sosijedad sa 2:1.

Strijelci za Atletiko bili su Antoan Grizman u 37. i Nahuel Molina u 73. minutu.

Gol za Sosijedad postigao je Aleksander Serlot u 88. minutu.

Atletiko je treći sa 76 bodova, a Sosijedad je četvrti sa osam bodova manje. Sosijedad se plasirao u Ligu šampiona, jer je i petoplasirani Viljareal večeras izgubio u gostima o Valjekana. Sosijedad kolo prije kraja ima pet bodova više od "žute podmornice".

Betis je u gostima pobijedio Đironu sa 2:1, i sa 59 bodova obezbijedio je šesto mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Dvostruki strijelac za Betis bio je Borha Iglesijas u 47. i 77. minutu.

Gol za domaćina postigao je Miguel Gutieres u 36. minutu.

Đirona je deveta sa 49 bodova, i u posljednjem kolu pokušaće da se domogne pozicije koja vodi u kvalifikacije za Ligu konferencije.

Kolo prije kraja iz La Lige je ispao Espanjol, koji je igrao neriješeno sa Valensijom - 2:2

Rezultati ostalih mečeva: Almerija - Valjadolid 0:0, Atletik Bilbao - Elče 0:1, Kadiz - Selta 1:0, Hetafe - Osasuna 2:1 i Rajo Valjekano - Viljareal 2:1.