Sevilja na sedmom nebu

Španski tim savladao nakon penala Romu 4:1 (1:1 nakon 120 minuta) osvojio Ligu Evrope i plasirao se u Ligu šampiona

39355 pregleda 8 komentar(a)
Ažurirano: 01.06.2023. 14:18h
Završeno
19:55h

Sevilja - Roma 1:1

Đanluka Manćini autogol 55 - Paulo Dibala 35.

Izmjena: 22:21h
00:04h

Nastavljen je nevjerovatan niz Sevilje - španski tim je večeras u finalu Lige Evrope savladao nakon penala Romu 4:1 (1:1 nakon 120 minuta), sedmi put u istoriji osvojio ovo takmičenje i plasirao se u Ligu šampiona.

Sa druge strane, Žoze Murinjo je prvi put u karijeri poražen u finalu jednog evropskog takmičenja.

Roma je vodila 1:0 golom Dibale, potom je u drugom poluvremenu autogol postigao Manćini i do kraja regularnog dijela više nije bilo pogodaka. Potom su uslijedili produžeci, pa penali u kojima su igrači Sevilje bili sigurniji, precizniji i na kraju osvojili trofej.

Roma

Okampos, Lamela, Rakitić i Montijel su bili precizni za Sevilju u penal seriji, na drugoj strani je mrežu pogodio samo Kristante. Neprecizni su bili Manćini i Ibanjes - Bono je oba penala odbranio.

Izmjena: 00:21h
00:03h

Rui Patrisio je ipak ranije krenuo pa je penal ponovljen! Montijel je drugi put bio precizan Sevilja je osvojila Ligu Evrope!

00:02h

Montijel je promašio, ostaje 3:1 za Sevilju! Španski tim je propustio prvu meč loptu.

00:01h

Ibanjes je pogodio stativu! Sevilja na pragu trijumfa - 3:1.

00:00h

Rakitić siguran - 3:1.

23:59h

Manćini je promašio, Bono je odbranio! Ostaje 2:1 za Sevilju.

23:58h

Lamela siguran, Sevilja vodi 2:1.

23:58h

Brajan Kristante pogađa - 1:1.

23:57h

Počela je penal serija, Okampos precizan, Sevilja vodi 1:0.

23:51h

Kraj drugog produžetka, slijede penali.

23:50h

Smoling je glavom pogodio prečku u finišu drugog produžetka.

23:38h

Čarke van terena, Murinjo je krenuo u obračun sa fudbalerima Sevilje, koji su na klupi.

23:23h

Nakon 15 minuta prvog produžetka nije bilo šansi, ni golova. Slijedi drugi produžetak.

23:07h

Počeo je prvi produžetak.

22:59h

Kraj regularnog dijela. Slijede produžeci.

22:58h

90+6 - Suso je šutirao sa distance, Patrisio nije bio siguran, malo panike u kaznenom prostoru Rome, ali nema promjene rezultata.

22:54h

90+1 - šansa za En-Nesirija nakon centaršuta Susa, lopta ide preko gola.

22:45h

82. minut - sada sporna situacija u šesnaestercu Sevilje. Lopta je pogodila Fernanda u ruku, fudbaleri Rome su tražili penal, ali Tejlor nije pokazao na bijelu tačku.

Potom velika šansa za Belotija, koji je neprecizan.

22:39h

76. minut - sporna situacija u šesnaestercu Rome, Ibanjes je zakačio Okamposa, Entoni Tejlor dosudio penal, ali je, nakon gledanja snimka, promijenio odluku.

22:29h

67. minut - velika šansa za Romu. Gužva u šesnaestercu Sevilje, Ejbraham je prvo pokušao, ali je Bono odbranio, potom je lopta došla do Ibanjesa koji je slabo šutirao, pa je lopta završila pored gola.