Fudbaleri Sevilje osvojili su sinoć sedmu titulu u Ligi Evrope

2163 pregleda 1 komentar(a)
Mendilibar, Foto: Reuters

Trener fudbalera Sevilje Hose Luis Mendilibar rekao je da želi da "uživa", uvjeren da je njegova ekipa "dobro obavila posao" osvajanjem titule u Ligi Evropa.

Fudbaleri Sevilje osvojili su sinoć sedmu titulu u Ligi Evrope, pošto su u Budimpešti nakon boljeg izvođenja penala pobijedili Romu ukupnim rezultatom 5:2

"Osvojili smo ono po šta smo došli i mislim da je posao dobro obavljen. Nismo igrali dobro u prvom poluvremenu, ali rani gol u drugom poluvremenu nam je dao snage da idemo po pobjedu", rekao je Mendilibar..

Roma je povela u 35. minutu preko Paula Dibale, da bi Sevilja u 55. minutu izjednačila autogolom Đanluke Manćnija.

Pošto pobjednika nije bilo ni poslije produžetaka, uslijedili su jedanaesterci. Svi igrači Sevilje bili su precizni (Lukas Okampos, Erik Lamela, Ivan Rakitić i Gonsalo Montijel), dok je za Romu jedino pogodio Brajan Kristante.

Mendilibar je mjesto trenera Sevilje preuzeo prije dva mjeseca, kada se ekipa borila za opstanak u La Ligi.

"Od početka sam igračima govorio da su veoma dobri. Emocionalno nisu bili dobro i moj posao je bio da to promijenim, na kraju su mi potvrdili da su jako dobri", dodao je 62-godišnji trener.

Sevilja je osvajanjem novog trofeja u Ligi Evrope osigurala učešće u Ligi šampiona naredne sezone.