„Dinosaurusi” će ostariti u Cvajti, Štutgart lako do opstanka u eliti

Hamburger poveo 1:0 u 6. minutu, ali je Štutgart slavio 3:1 i sa ukupnih 6:1 opstao u Bundesligi

3717 pregleda 2 komentar(a)

Kada je 12. maja 2018. godine prestao da kuca čuveni sat na „Folksparkštadionu” i odbrojao 55 godina jedinom klubu koji nikada do tada nije ispadao iz Bundeslige, počeli su veliki navijački neredi u Hamburgu.

Niko nije mogao da se pomiri sa ispadanjem u Cvajtu, ali ni da pomisli da će prvak Evrope iz 1983. godine u njoj tavoriti makar šest sezona.

Nakon što su volšebno ostali bez direktne promocije u Bundesligu, jer je Hajdenhajm dao dva gola u sudijskoj nadoknadi, „dinosaurusi” su večeras ispali i u baražu za elitu.

Poslije 0:3 u Štutgartu je to bilo očekivano, mada je Hamburger poveo u 6. minutu golom Sonija Kitela, imao još nekoliko šansi, ali je sve riješeno početkom 2. poluvremena.

Već u 48. minutu je izjednačio 20-godišnji Francuz Enco Mijo, koji je u 64. donio preokret nakon početničke greške golmana domaćih, Danijela Ojer-Fernandeša.

„Švabe” su do konačnih 3:1 stigli pogotkom Silasa u 97. minutu.