Bouen u finišu srušio Fiorentinu: Vest Hem osvojio Ligu konferencija

"Čekićari" slavili 2:1 i plasirali se u Ligu Evrope naredne sezone

Fiorentina - Vest Hem 1:2

Đakomo Bonaventura 67 - Said Benrama 62, Džerod Bouen 90.

Izmjena: 23:10h
22:58h

Kraj utakmice, Vest Hem je slavio 2:1 i osvojio drugi evropski trofej u klupskoj istoriji.

"Čekićari" su poveli u 62. minutu kada je penal realizovao Benrama, da bi pet mintua kasnije izjednačio Bonaventura.

Titulu Vest Hemu donio je Džerod Bouen u 90. minutu.

Ekipa iz Londona će naredne sezone igrati u Ligi Evrope.

LK
Izmjena: 23:27h
22:53h

90. minut - Džerod Bouen postiže gol, Vest Hem vodi 2:1!

Pas Pakete, Bouen je izbjegao ofsajd zamku, izašao sam ispred Teraćijana i pogodio.

Gol pogledajte ovdje.

22:42h

Šansa za Vest Hem, Souček je sa pet-šest metara šutirao, ali je Teraćijano odlično reagovao.

22:34h

Velika šansa za Fiorentinu, Mandragora sa 11 metara šutira pored gola.

22:30h

67. minut - Fiorentina je ekspresno izjednačila, strijelac Bonaventura.

Duga lopta Amrabata, odličan skok Gonzalesa, Bonaventura je pored dvojice igrača Vest Hema proslijedio loptu u mrežu.

"Viola" je odgovorila rivalu!

22:25h

62. minut -  vodi Vest Hem 1:0.

Benrahma je bio precizan sa 11 metara.

22:23h

Penal za Vest Hem!

Biragi je igrao rukom u kaznenom prostoru, a arbitar nakon gledanja snimka i konsultacije sa VAR sobom dosudio penal!

22:20h

Kuame je šutirao sa dvadesetak metara, Areola je odbranio.

Ovo je bio prvi šut u okvir gola "viole".

21:49h

Prvo poluvrijeme je završeno. U posljednjim sekundama je Luka Jović postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Ekipe ne rizikuju previše, ulog je veliki.

21:42h

Žestoka utakmica u Pragu. Fiorentina uglavnom napada po desnoj strani. Fudbaleri Vest Hema su nakon dobrog starta malo spustili tempo.

21:33h

Navijači Vest Hema su pogodili fudbalera Fiorentine Biragija, koji krvari.

21:26h

Zaprijetila je i Fiorentina u 26. minutu. Milenković je nakon kornera šutirao glavom preko gola.

21:13h

Ponovo je zaprijetio Vest Hem, šutirao je Rajs, sa oko 20 metara. Lopta odlazi pored gola.

21:11h

Prošlo je deset minuta, nema promjene rezultata.

21:01h

Prvi minut i prvi šut u okvir gola - šutirao je Antonio, odbranio je Teraćijano.