Siti slavio 1:0 protiv Intera i prvi put u istoriji osvojio Ligu šampiona

Izmjena: 22:51h
22:55h

Kraj! Sve je gotovo, Mančester siti je prvi put u istoriji postao šampion Evrope!

"Građani" su savladali Inter (1:0), presudio je gol Rodrija.

Istorijska sezona za Mančester siti, koji je nakon Premijer lige i FA kupa osvojio Ligu šampiona i postao prva engleska ekipa nakon Mančester junajteda koja je osvojila tripletu.

Mančester junajted je ova tri trofeja osvojio 1999. godine.

A Pep Gvardiola je nakon dvije titule sa Barselonom, osvojio Ligu šampiona i sa Mančester sitijem. Španac je konačno uradio ono što se od njega očekivalo kada je došao 2016. godine.

Liga šampiona
Izmjena: 23:16h
22:48h

88. minut - ogromna šansa za Lukakua, Belgijanac je sa 4-5 metara glavom šutirao pravo u Edersona, potom je Dijaš izbacio loptu u korner.

Lukaku nema sreće.

22:39h

Na tribinama je i gazda Sitija, šeik Mansur bin Zajed al Nahjan. On tek drugi put uživo gleda svoju ekipu.

Mansur bin Zajed al Nahjan je 2008. kupio engleskog šampiona.

Šeik Mansur bin Zajed
22:37h

78. minut - Foden je imao dobru šansu, Onana je odbranio.

22:36h

Danilo Mitrović iz Istanbula:

Trebalo je da Mančester siti postigne gol pa da se napokon probude njegovi navijači, koji su punih 70 minuta bili u sjenci Interovih. Igra Gvardiolinog tima u prvom dijelu nastavka nije bila mnogo bolja nego u cijelom prvom poluvremenu, ali je i samo nekoliko minuta dominacije i boravka ispred šesnaesterca bilo dovoljno za gol. Razlika u kvalitetu? Inter je odmah odgovorio, kakva šansa Dimarka, prečka, pa još jedna. U Istanbulu nije još završena priča.

22:30h

71. minut - Inter je odmah odgovorio! Dimarko je pogodio prečku, potom se lopta ponovo odbila do fudbalera Intera, koji je pogodio Lukakua!

Šanse Dimarka pogledajte ovdje.

Dimarko pogađa Lukakua
Dimarko pogađa Lukakuafoto: Reuters
22:27h

68. minut - Goooooooool! Siti je poveo, strijelac Rodri, čovjek koji je odigrao najviše utakmica za engleskog šampiona ove sezone.

Dodavanje Akandžija, Silva je ušao u kazneni prostor, ubacio loptu, koja se od Aćerbija odbila do Rodrija.

Španac je sa oko 13-14 metara raspalio, Onana se nije pomjerio!

Gol pogledajte ovdje.

22:18h

59. minut - šansa za Inter. Nesporazum Akandžija i Edersona, lopta je došla do Lautara, Argentinac je šutirao, ali iz ne baš dobre pozicije. Možda je mogao da asistira i Lukakuu.

Ruud
22:16h

57. minut - Lukaku ulazi umjesto Džeka. Nije bilo šansi u dosadašnjem dijelu drugog poluvremena.

22:07h

Detalj sa ulica Istanbula.

22:05h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:56h

Brzo je prohujalo prvo poluvrijeme na Bosforu, a u njegovom finišu Gvardiola je nervozno širio ruke - nije to igra kakva se očekivala od Sitija, nisu dominacija i zastrašujući napadi kakvi su se gledali u većem dijelu sezone. “This is terrible”, čulo se od engleskog novinara, drugom se omaklo “boring”… Užasno i dosadno, dvije riječi koje iz engleskog ugla opisuju igru favorita. Italijani su zadovoljni, s druge strane, ovo je, za sada, finale po njihovom ukusu.

21:48h

Kraj prvog poluvremena, nema golova u Istanbulu.

21:41h

Prva trećina finala u Istanbulu, Siti oprezan, ili nervozan, ili i jedno i drugo. Tek, fudbaleri Intera i dalje se bolje osjećaju ne terenu, opasno su zaprijetili preko Barele koji nije iskoristio grešku Edersona i Stounsa, ali su preživjeli i dobru šansu Martinesa. A Gvardiola u 35. minutu ostaje bez jednog od glavnih aduta - povrijeđenog De Brujnea zamijenio je Foden. Da li će se igrači Intera sada osjećati još bolje?

21:38h

Kao i prije dvije godine u finalu protiv Čelsija, De Brujne zbog povrede ranije završava utakmicu.

21:35h

35. minut - peh za Siti. Kevin de Brujne zbog povrede završava utakmicu. Mijenja ga Fil Foden.

Liga šampiojna
21:27h

27. minut - najbolja šansa na utakmici. Erling Haland je, nakon dodavanja De Brujnea, lako prošao pored Bastonija, ušao u kazneni prostor, šutirao, ali je Onana odbranio.

Minut kasnije je probao i De Brujne, ali bez problema za čuvara mreže Intera.

21:26h

26. minut - gol Sitija je bio prazan, greška Edersona i Stounsa, lopta je stigla do Barele, koji je slabo šutirao.

21:21h

Inter je počeo finale stavom, a ne kao autsajder. Iako je Siti imao prvu šansu, Italijanima je vrlo brzo trebalo da uspostave ravnotežu, čak je i prebace na polovinu Engleza. Istovremeno, sa stadiona "Kemal Ataturk" čuje se samo pjesma navijača Intera. Sitijevi za sada miruju.

21:14h

14. minut - korner za Inter, kombinacija Dimarka i Barele, odbrana Sitija dobro reaguje.