Urugvaj od čelika: Mladi "urusi" šampioni svijeta

Najbolji strijelac (sa sedam golova) i najbolji igrač Svjetskog prvenstva je Italijan Ćezare Kasadei - dijete Intera i velika nada Čelsija

2946 pregleda 0 komentar(a)
Mladi fudbaleri Urugvaja slave u La Plati, Foto: Reuters

Protiv Engleske u grupi njihova mreža se tresla tri puta, a onda je cijeli svijet udario u urugvajski zid.

Čim je krenula nokaut faza mladi "urusi" više nisu primali golove, na tri meča postigli su po jedan pogodak, na jednom dva puta tresli mrežu rivala i dominantno prvi put u istoriji postali šampioni svijeta.

U finalu Svjetskog prvenstva za fudbalere do 20 godina, momci koje trenira Marselo Broli, savladali su Italiju sa 1:0.

Gol za veliko slavlje u finalu odigranom na stadionu "Uniko Dijego Armando Maradona" u La Plati postigao je napadač Liverpula iz Montevidea Lusijano Rodrigues u 86. minutu.

Iako se ova selekcija istakla čvrstom odbranom u finalu sa "azurinima" dominirala je tokom svih 90 minuta i imala 15 šuteva ka golu protivnika, dok su Italijani svega dva puta šutirali ka golu Randala Rodrigesa.

Najbolji strijelac Urugvaja na turniru bio je Andreson Duarte iz Defensora sa tri pogotka, dok je najbolji strijelac (sa sedam golova) i najbolji igrač Svjetskog prvenstva Italijan Ćezare Kasadei - dijete Intera i velika nada Čelsija.