„Elf” razočarao u hiljaditom meču - remi u nadoknadi umjesto fešte

Njemci golovima Kaija Haverca u 83. i Džošue Kimiha u 91. iz penala izborili neriješen rezultat protiv Ukrajine u Bremenu (3:3)

8305 pregleda 1 komentar(a)
Kai Haverc je dao drugi gol za Njemačku, Foto: AP Photo/Martin Meissner

Na „Vezeru” u Bremenu je sve bilo spremno za feštu, jer je fudbalska reprezentacija Njemačke igrala hiljaditi meč u istoriji.

Ali, umjesto slavlja, izdanje tima Hansija Flika je ponovo zabrinulo naciju i pokazalo da će „elf” teško moći da se umiješa u brobu za titulu na Evropskom prvenstvu koje ogranizuje naredne godine.

Ukrajina je imala pobjedu u džepu, jer je vodila 3:1 do 83. minuta, kada je smanjio Kai Haverc.

Šamar je spriječio Džošua Kimih, koji je iskoristio penal za konačnih 3:3.

Domaći su poveli preko Niklasa Filkruga u 6. minutu, da bi Ukrajina preokrenula golovima Viktora Cigankova u 19. i 56. minutu, kao i autogolom Antonija Ridigera u 23.