Najljepša fudbalska priča: Sirija u baražu za Svjetsko prvenstvo

4 komentar(a)
Sirija, Foto: Fifa.com
Ažurirano: 05.09.2017. 17:22h

Ratom razorena zemlja dobila je makar malo razloga za slavlje - fudbaleri Sirije izborili su plasman u baraž za odlazak na Svjetsko prvenstvo, nakon remija sa Iranom 2:2 u posljednjem kolu grupne faze azijskih kvalifikacija.

Sirija je osvojila treće mjesto u grupi A, pa će za plasman u Rusiju igrati sa Australijom ili Saudijskom Arabijom.

Do istorijskog uspjeha, Sirijci su došli na dramatičan način - gol za izjednačenje protiv Irana postigao je Al Soma u trećem minutu sudijske nadoknade.

Pored Irana i Japana, koji su ranije osigurali plasman u završnicu, danas je prolaz među 32 najbolje ekipe na svijetu obezbijedila i Južna Koreja, remijem sa Uzbekistanom u gostima 0:0.