Hoselu "prevario" Italijane, Španija i Hrvatska za titulu u Ligi nacija

"Crvena furija" do trijumfa stigla u 88. minutu - 2:1

8442 pregleda 2 komentar(a)

Španija je drugi finalista Lige nacija u fudbalu, Italija mora da ide u borbu za utješnu nagradu i bronzu.

"Crvena furija" je u polufinalu u holandskom Enshedeu slavila 2:1 u meču u kojem je ono najbitnije viđeno u prvih i posljednjih 10 minuta.

Španci su poveli u 3. minutu golom Jeremija Pina i očajne reakcije Leonarna Bonućija.

Iskusni štoper je izgubio loptu na dvadesetak metara od svog gola, a napadač Viljareala rutinski matirao Điđa Donarumu.

Reakcija "azura" je bila brza i efikasna, izjednačili su već u 11. kada je penal skrivio debitant u španskom timu Robin le Norman.

Štoper Sosijedada je igrao rukom kod šuta Nikola Zaniola, a siguran sa bijele tačke bio je Ćiro Imobile.

Mirisalo je kasnije na produžetke, ali Španci nisu tako mislili.

Plasman u finale donio im je Hoselu u 88, samo četiri minuta pošto je zamijenio Alvara Moratu.

Španija će u finalu u Roterdamu igrati sa Hrvatskom u nedjelju od 20.45.

Za 15 sati je zakazan duel za treće mjesto Italija - Holandija.