Slovenija se izigrala i doživjela poraz u Helsinkiju

Nekoliko velikih šansi imala je "dežela", ali su Finci bili ubitačni - 2:0

5736 pregleda 0 komentar(a)

Ambicije reprezentacije Slovenije da se nakon 14 godina ponovo nađe na velikom takmičenju doživjele su težak udarac na Olimpijskom stadionu u Helsinkiju, gdje je domaća Finska slavila sa 2:0.

Uzalud je izabranicima Matjaža Keka bio umjetnički utisak, posjed i nekoliko velikih šansi - Finci su bili konkretni, ubitačni, praktično su iz dvije jedine šanse dali dva gola.

Napadač Venecije Žoel Pohjanpalo, koji je prije tačno godinu u Ligi nacija bio koban po crnogorsku reprezentaciju (dao oba gola u pobjedi 2:0) pogodio je u 13. minutu nakon asistencije Tema Pukija.

Puki je u 64. minutu bio ponovo asistent, a pogodio je napadač Groningema Oliver Antman.

Za Slovence su promašivali Šporar, Stojanović, tri puta Šeško...

Finska ima šest bodova iz tri meča, jer je u martu izgubila od Danske i pobijedila Sjevernu Irsku, a isto toliko ima i Slovenija, koja je slavila protiv dvije najslabije rangirane selekcije u grupi, Kazahstana i San Marina.

Večeras u grupi D igraju Danska - Sjeverna Irska i San Marino - Kazahstan.