Borba se nastavlja: Crna Gora osvojila bod protiv Mađarske

Centimetri su crnogorsku selekciju u prvom poluvremenu dijelili od vođstva, u nastavku je naš tim izbjegao sudbinu iz duela protiv Srbije - ostalo je 0:0 za nastavak kvalifikacione borbe

54012 pregleda 504 reakcija 98 komentar(a)
Dibus je već bio savladan, spasila ga je prečka, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 17.06.2023. 20:21h
Završeno
20:17h

Centimetri su dijelili crnogorsku reprezentaciju od vođstva protiv Mađara u prvom poluvremenu, u nastavku naša selekcija može da bude zadovoljna što nije doživjela sudbinu sa meča protiv Srbije, koji je imao sličan tok.

19:54h

Kraj utakmice. Crna Gora - Mađarska 0:0.

Izmjena: 19:57h
19:47h

Pet minuta sudijskog dodatka. Velika inicijativa Mađara u finišu.

19:43h

Šansa za Osmajića, nakon centaršuta Vukčevića - prekratak je bio napadač crnogorskog tima, loptu je poslao visoko preko gola.

19:42h

"Oćemo pobjedu", ori se sa sjeverne tribine, dok Mađari pale baklje na jugu. Još pet minuta do kraja.

Marko Janković
19:38h

Još deset minuta do kraja, a Radulović stavlja tačku na izmjene: Lončar i Hakšabanović su na terenu, izašli su Savićević i Jovetić

19:27h

Marko Vukčević i Milutin Osmajić su na terenu - izlaze Marko Vešović i Nikola Krstović. Igra se 72. minut.

19:25h

Savićević je bio u dobroj poziciji nakon centaršuta Krstovića, ali je slabo šutirao glavom.

19:19h

Žuti karton i za Raičkovića.

19:18h

Sat igre pod Goricom, Crna Gora - Mađarska 0:0.

19:17h

Prva izmjena u crnogorskom timu, izašao je Aleksandar Šćekić, koji se nekoliko minuta ranije žalio na povredu, ušao je Miloš Raičković.

19:15h

Marko Rosi mijenja, ulaze Varga i Čobot, izlaze Adam i Roland Šalai.

19:13h

Mađari imaju veći posjed u nastavku, a Igor Vujačić mora da bude oprezan - napravio je faul u zoni oko šesnaesterca, a već ima žuti karton. Gosti su tražili od sudija Mansana da mu pokaže i drugi.

Igor Vujačić
19:11h

Navijači crnogorske reprezentacije skandirali su Fatosu Bećiraju, rekoredu po broju nastupa u nacionalnom timu, koji je prije nekoliko dana završio karijeru.

Fatos Bećiraj, Navijači Crne Gore
19:06h

Prvi žuti karton za Mađare, dobio ga je vezista Frajburga Roland Šalaj.

19:03h

Počelo je drugo poluvrijeme.

18:47h

Udarcem Stevana Jovetića - nebu pod oblake, završeno je prvo poluvrijeme.

Crna Gora bolja od Mađarske, odlučnija, konkretnija, opasnija. Tri puta su gosti bili pred kapitulacijom, tri puta su se izvukli.

Nikola Krstović, Crna Gora - Mađarska

Golman Dibus bio je već savladan kada ga je nakon udarca glavom njegovog saigrača spasila prečka, izvukao je potom golman Fercevaroša "projektil" Savićevića iz samog ćoška, dok je fenomenalan pokušaj Stevana Jovetića završio tik pored stative.

Nije imala Crna Gora sreće da povede, a Mađari su samo na momente, dva puta, bili opasni, ali Mijatović nije morao da interveniše.

Izmjena: 19:04h