Remi Litvanije i Bugarske, Crna Gora ostala sama na 3. mjestu

Domaći od 17. minuta imali igrača manje, ali su Bugari uspjeli samo da izjednače u 27. minutu

13652 pregleda 0 komentar(a)

Litvanija i Bugarska su autsajderi grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, u kojoj su i u fudbaleri Crne Gore, a danas su praktično jedni druge otpisali iz konkurencije sa „hrabrim sokolima”, te favoritima Srbijom i Mađarskom.

Naime, njihov međusobni meč u Kaunasu je završen bez pobjednika (1:1), zbog čega su ostali na začelju sa po bodom.

Domaći su poveli golom Edvinasa Girdvainisa u 15. minutu, ali su već u 17. minutu ostali sa igračem manje, jer je Justas Lasickas dobio direktan crveni karton.

Bugari su to iskoristili u 27. minutu i izjednačili golom Marina Petkova, ali do kraja nisu mogli da nađu put do mreže raspoloženog Edvinasa Gertmonasa.