Nakon Španije, Škotska nadigrala i Norvešku

Škoti se ne šale, svih devet bodova u kvalifkacijama za EURO, nakon pobjede u Oslu

8643 pregleda 0 komentar(a)
Dajks je najavio iznenađenje u Oslu, Foto: REUTERS

Norveška je sa najboljim igračem Premijer lige slovila za favorita, ali Škoti su pokazali snagu u užarenom Oslu - gosti su velikim preokretom u finišu slavili sa 2:1.

Za delirijum njihovih vatrenih naviajča u Oslu!

Povela je Norveška, Haland je bio precizan sa penala u 61. minutu.

Uslijedila ej pauza za osvježenje zbog visoke temperature a potom...

Škoti su izjednačili u 87. minutu preko Lindona Dajksa da bi dva minuta kasnije sva tri boda obezbijedio Keni Meklejn. Mektomini je opet imao veliki doprinos.

Izabranici Stivena Klarka su ldier u grupi A sa svih devet bodova, jer su dobili i Španiju sa 2:0.

Luksemburg je očekivano dobio Lihtenmštajn sa 2:0 u gruoi J, gdje ej lidwer i favorit Portugal.

U grupi F, Azerbejdžan nije uspio da se izbiori sa statusom favorita nad Estonijom - 1:1. Gosti su vodili na poluvrenmenu,a li je doamćin uspio do boda. Prvog nakomn 3. kola, u gruopi sa Belgijom, Austrijom i Švedskom.