BiH nemoćna u Lisabonu, Slovačka osvojila Rejkjavik, Lukaku sačuvao Belgiju

Portugalci rutinski savladali "zmajeve" - 3:0

5629 pregleda 0 komentar(a)

Portugal je nastavio da se poigrava sa rivalima u grupi J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Tim Roberta Martinesa poslije tri kola ima maksimalan učinak - savladao je Bosnu i Hercegovinu u Lisabonu (3:0) i sada ima gol-razliku 13:0.

Nije bilo dilema na stadionu "La Luž", iako su "zmajevi" u prvom poluvremenu imali ozbiljnu šansu preko Edina Džeka - timu bivšeg selektora Crne Gore Faruka Hadžibegića su presudili golovi Bernarda Silve i Bruna Fernandeša.

As Mančester junajteda se upisao i u sudijskoj nadoknadi za konačnih 3:0.

BiH poslije tri runde ima tri boda, a u utorak je u Zenici čeka duel sa Luksemburgom.

Portugal, dakle, ima devet bodova, dva više od Slovačke koja je u Rejkjaviku bila bolja od Islanda - 2:1.

Juraj Kucka je donio prednost Slovacima, izjednačio je Alfred Hinbogason, a trijumf gostima osigurao je Tomaš Suslov dvadeset minuta prije kraja.

U derbiju grupe F nije bilo pobjednika - Austrija je vodila u Briselu, na kraju je "crvene đavole" poraza spasao Romelu Lukaku.