Holandija prespavala prvo poluvrijeme, Italija osvojila 3. mjesto

"Azuri" savladali Holandiju (3:2) i takmičenje u Ligi nacija završili na trećem mjestu

7645 pregleda 0 komentar(a)

Fudbalska reprezentacija Italije savladala je danas Holandiju (3:2) i osvojila treće mjesto na završnom turniru Lige nacija.

Za razliku od Evropskog prvenstva, u Ligi nacija se selekcije bore za treće mjesto, koje je danas zasluženo pripalo "azurima".

Italija je brzo stigla do dva gola prednosti - već u 6. minutu je Dimarko, nakon lijepog dodavanja Raspadorija, doveo "azure" u vođstvo, da bi u 20. minutu bilo 2:0, a strijelac je bio Fratesi.

Tek nakon dva primljena pogotka domaćin završnog turnira je bio konkretniji, a najbolju priliku u prvom dijelu nije iskoristio Gakpo.

U drugom poluvremenu je Holandija pruzela inicijativu, imala veći posjed i rezultat smanjila u 68. minutu preko Bergvajna.

Četiri minuta kasnije je Italija ponovo došla do dva gola prednosti, a strijelac je bio Kjeza, da bi konačan rezultat postavio Vajnaldum.

U sudijskoj nadoknadi je Pelegrini imao odličnu priliku, ali je katastrofalno šutirao sa oko 10 metara, pa je lopta završila pored gola.