Simon odbranio dva penala, Španija osvojila Ligu nacija

"Furija" u penal seriji savladala Hrvatsku (5:4, 0:0 poslije 120 minuta) i prvi put osvojila ovo takmičenje

16537 pregleda 15 komentar(a)

Nakon Portugala i Francuske, pobjednik Lige nacija je Španija - "furija" je večeras u penal seriji savladala Hrvatsku (5:4, 0:0 poslije 120 minuta) i osvojila trofej nakon 11 godina.

Španija je večeras upotpunila kolekciju i poslije tri evropske i jedne svjetske, osvojila titulu i u najmlađem Uefinom reprezentativnom takmičenju.

Tokom prve tri serije igrači oba tima su bili precizni. Onda je u četvrtoj Majer promašio (odbranio Simon), a u petoj seriji prvu meč loptu za Španiju nije iskoristio Laport, koji je pogodio prečku.

Nakon toga je Simon odbranio udarac i Brunu Petkoviću, a drugu meč loptu za Španiju realizovao Karvahal.

Oba tima igrala su prilično oprezno, a "furija" je za 120 minuta samo jednom šutnula u okvir gola Livakovića.

Španija je, ipak, prva zaprijetila. U 12. minutu Gavi je šutirao sa distance, a lopta završila pored gola, da bi poslije pola sata Simon odlično zaustavio Perišića.

Sredinom drugog poluvremena šutirao je Rodri, lopta je završila pored gola, da bi u finišu regularnog dijela Ansu Fati imao sjajnu šansu, ali je njegov udarac blokirao Perišić.

U produžecima je bilo mirno, a onda je uslijedila penal serija u kojoj je Španija imala više sreće, ali i odličnog Simona.