Zlatnoj lopti derbi i posljednji pehar sezone

4333 pregleda 86 reakcija 2 komentar(a)

Trijumfom pjetlića Zlatne lopte, u Regionalnoj ligi - centar, završena je sezona takmičenja Fudbalskog saveza Crne Gore.

U utakmici odluke, direktnom okršaju za naslov šampiona sa Starim aerodromom, na stadionu "Braće Velašević" bilo je 3:1.

U utakmici pomjerenoj zbog nastupa selekcija Crne Gore protiv Mađarske, Stari aerodrom je bolje ušao u utakmicu.

Nakon poluvremena oprezne igre i taktičkog nadmudrivanja Stari aerodrom početkom nastavka koristi kontru za vođstvo.

Zlatna lopta

No, potom su treneri Zlatko Kostić, Batko Tomković i Miloš Vukčević, uvođenjem krila Lazara Despotovića i napadača Petra Ivanovića, pokrenuli ofanzivu. Najefikasniji napad lige je "proradio", Petar Vuković je izjednačio u 52. minutu a onda je rezervista i njegov imenjak Ivanović sa dva gola, u 59. i 63. minutu krunisao pobjedu u derbiju i prvenstvu.

Potpuno zasluženo pehar je pripao podgoričkoj ekipi Zlatna lopta, koja je i tokom sezone igrala najefikasniji i najdopadljiviji fudbal. Dali su 29 golova više od primljenih u sezoni, dok je gol razlika viceprvaka bila +17.