Kazahstan sanja, Engleska ubjedljiva, Francuska jedva sa Grčkom

Slovenija i Danska su u Ljubljani igrali neriješeno 1:1

6428 pregleda 1 komentar(a)

Fudbaleri Engleske pobijedili su večeras na svom terenu Sjevernu Makedoniju sa 7:0, u meču trećeg kola Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Strijelci za Englesku bili su Hari Kejn u 29. i 73 iz penala, Bukajo Saka u 39, 47, 51, Markus Rašford u 45. i Kalvin Filips u 64. minutu.

Engleska je prva u grupi sa 12 poena, a Sjeverna Makedonija treća sa tri boda.

U narednom kolu Engleska će gostovati Ukrajini, dok će Sjeverna Makedonija dočekati Italiju.

Francuska je u Grupi B pobijedila kao domaćin Grčku sa 1:0, golom Kilijana Mbapea u 55. minutu.

U istoj grupi Irska je pobijedila Gibraltar sa 3:0

Francuska je prva sa 12 poena, Grčka je druga sa šest poena, Irska treća sa tri, koliko ima i Holandija, a Gibraltar je posljednji bez poena.

U Grupi H, Slovenija i Danska su u Ljubljani igrali neriješeno 1:1.

Povela je Slovenija golom Andraža Šporara u 25. minutu, da bi izjednačenje Danskoj doneo Rasmus Hojlund u 42. minutu.

U istoj grupi, Kazahstan je u gostima pobijedio Sjevernu Irsku sa 1:0.

U grupi I, Švajcarska i Rumunija su u Lucernu odigrali neriješeno 2:2, Izrael je kao domaćin pobijedio Andoru sa 2:1, a Bjelorusija je na svom terenu pobijedila Kosovo sa 2:1.

Turska je u Grupi D pobijedila Vels sa 2:0, golovima Umuta Naira u 72. i Arda Gulera u 80. minutu.