Hadžibegiću opet presjeo Luksemburg, "zmajevi" u teškoj poziciji (VIDEO)

Na Bilinom polju je bilo šokantnih 0:2, što je treći poraz Bosne i Hercegovine u četiri kvalifikaciona duela. Ronaldo lansirao Portugal na Islandu

7829 pregleda 0 komentar(a)

Faruk Hadžibegić je vodeći Crnu Goru izgubio od Lukemburga u Podgorici, na klupi Bosne i Hercegovine poražen je od istog rivala u Zenici.

Na Bilinom polju je bilo šokantnih 0:2, što je treći poraz "zmajeva" u četiri kvalifikaciona duela.

BiH je pobijedila Island kod kuće, a onda su uslijedili porazi u Slovačkoj i Portugalu, te najteži, večerašnji, od Luksemburga.

Gosti su poveli već u 4. minutu, golom Borhesa Sančesa.

Najveću šansu za izjednačenje BiH je propustila u 56. minutu, kada Hadžiahmetović nije realizovao penal.

Kazna je stigla u 74. minutu, kada je Daniel Sinani kaznio iz kontranapada grešku domaće odbrane i nepotrebno istrčavanje golmana Šehića.

Bosna gubi šanse za plasman na EP preko kvalifikacija, alternativa je plej-of Lige nacija, koji su "zmajevi" već izborili trijumfom u grupi sa Crnom Gorom.

A u kvalifikacionoj grupi J, Portugal se učvrstio na 1. mjestu pobjedom na Islandu koju je donio Kristijano Ronaldo u 89. minutu.

Slovačka je golom Vavra slavila sa 1:0 u Lihtenštajnu i sada je jedini vjerni pratilac Portugala.

BiH je tek četvrta, sa tri boda manje od trećeplasiranog Luksemburga.