Engleska u finalu Evropskog prvenstva

Engleska savladala Izrael 3:0

3433 pregleda 0 komentar(a)

Mlada fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se večeras u finale Evropskog prvenstva.

"Albion" je večeras u Batumiju u polufinalu savladao Izrael (3:0) i četvrti put u istoriji boriće se za zlatnu medalju.

Englezi su posljednji put u finalu igrali 2009. godine kada su izgubili od Njemačke 4:0.

Ekipa Lija Karslija prvu priliku za vođstvo nije iskoristila. U 17. minutu dosuđen je penal, ali je sa 11 metara neprecizan bio Gibs-Vajt.

Fudbaler Notingem Foresta iskupio se tri minuta prije odlaska na odmor kada je, nakon centaršuta Palmera, zatresao mrežu.

A Palmer je, nakon asistencije, postigao i gol. Dugo je trajao napad Engleza u 62. minutu, a onda je Smit-Rou asistirao Palmeru, koji je loptu proslijedio u mrežu.