"Furija" oduvala Italiju, Srbija sve bliža Mundijalu, kiša prekinula meč Hrvatska - Kosovo

Španci, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.09.2017. 20:49h

Španija jeu Rusiji, Italija u baražu - to će, po svemu sudeći, biti epilog grupe G, nakon duela dvije evropske super-sile večeras u Madridu.

"Furija" je oduvala "azure" 3:0 i stekla tri boda prednosti tri kola prije kraja. Šanse da Španci negdje izgube bodove su veoma, veoma male...

Isko je vodio tim Žulena Lopetegija do ubjedljivog trijumfa, sa dva gola u prvom poluvremenu. Pobjedu je uveličao Morata.

Srbija je rutinski savladala Moldaviju u Humskoj (3:0) i preuzela prvo mjesto u grupi D tri kola prije kraja kvalifikacija.

Na tri boda protiv Moldavaca kao poručen je stigao rezultat iz Tbilisija, gdje je Gruzija zaustavila Republiku Irsku, pa je tim Slavoljuba Muslina tri kola prije kraja na dva boda prednosti u odnosu na četu Martina O'Nila.

Utakmica odluke je u Dablinu, u utorak.

Srbija nije imala problema - u 20. je pogodio Mijat Gaćinović, u 30. Aleksandar Kolarov, a trijumf je potpisao Aleksandar Mitrović u 81. minutu.

Irci su imali prednost u Gruziji (pogodio je Šejn Dafi u 4. minutu), ali je zasluženi bod domaćinu donio Valeri Kazaišvili.

U grupi G, Albanija je slavila na debiju Kristijana Panućija, bila je bolja od Lihtenštajna - pogađali su Odise Roši i Ansi Agolji.

Finska je trijumfovala u duelu sa Islandom, pa su "ribari" ostali drugoplasirani sa 13 bodova u grupi I, koliko ima i Hrvatska uz meč manje.

Grupa D

Srbija - Moldavija 3:0 (Gaćinović 20, Kolarov 30, Mitrović 81);

Gruzija - Republika Irska 1:1 (Kazaišvili 34 - Dafi 4)

Vels - Austrija 1:0 (Vudburn 74)

Grupa G

Albanija - Lihtenštajn 2:0 (Roši 54, Agolji 78)

Španija - Italija 3:0 (Isko 14, 40, Morata 77)

Izrael - Makedonija 0:1 (Pandev 73.)

Grupa I

Finska - Island 1:0 (Ring 8)

Ukrajina - Turska 2:0 (Jarmolenko 18,42)

Utakmica Hrvatska - Kosovo je prekinuta u 20. minutu zbog nevremena i kiše koja je natopila teren stadiona Maksimir.