Karabag u 94. minutu stigao do pobjede na Gibraltaru, Pešukić debitovao za Urartu

Karabag slavio protiv Linkolna 2:1, Urartu izgubio od Zrinjskog 1:0, Žalgiris igrao neriješeno sa Strugom (0:0)

6938 pregleda 0 komentar(a)
Startna postava Karabaga na današnjem meču, Foto: Facebook.com/FKQarabagh
Ažurirano: 11.07.2023. 19:56h

Prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona počelo je danas, a na terenu su bili i crnogorski fudbaleri - Marko Vešović, Marko Janković, Periša Pešukić i Marko Miličković.

Vešović i Janković su sa Karabagom gostovali šampionu Gibraltara, Linkolnu, a meč na "Viktorija" stadionu završen je pobjedom azerbejdžanskog šampiona - 2:1.

Linkoln je poveo 25. minutu kada se Gomes, nakon duge lopte Ajua, oslobodio čuvara, a onda zaobišao golmana Mahamadalijeva i zatresao mrežu.

Karabag je izjednačio u 58. minutu, a strijelac je bio albanski internacionalac Ćića.

Preokret je kompletirao Benzija u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Vešović je odigrao čitav meč, dok je Janković zamijenjen u 87. minutu.

A Periša Pešukić je prije nekoliko dana promovisan u novog igrača jermenskog Urartua.

Defanzivac je večeras protiv Zrinjskog debitovao za jermenskog šampiona, ušao je u igru u 89. minutu, a njegova ekipa je izgubila 1:0.