Ništa od klasika u finalu Gold kupa: Panama sredila SAD

Meksiko za devetu krunu ili prva radost za simpatičnu Panamu, koja se prvi put fudbalskom svijetu predstavila na Mundijalu u Rusiji 2018.

3547 pregleda 0 komentar(a)

Čekao se najveći derbi Sjeverne i Srednje Amerike u finalu, ali momci sa Kariba su "pokvarili" žurku.

Za trofej Gold kupa u noći između nedjelje i ponedjeljka (04.30h) na "Sofi" stadionu u kalifornijskom Ingvudu igraće Panama i Meksiko.

Najveće takmičenje na tom podneblju tako će dobiti novog šampiona, pošto je domaćin Sjedinjene Američke Države morao da čestita senzacionalnoj Panami, koja je prošla nakon boljeg izvođena penala - 1:1, penalima 5:4.

S druge strane, Meksiko je bez problema odradio Jamajku sa 3:0.

Nakon 90 minuta bez golova, Panama je povela u produžecima golom Ivana Andersona (99. minut), a SAD je do penala odveo Žezus Fereira u 105.

U penal ruletu tragičari SAD bili su upravo Fereira i Kristijan Roldan.

Novi trijumf Meksika, selekcije koja je ovo takmičenje osvajala najviše u istoriji (osam puta, SAD imaju sedam trijumfa), potpisali su Henri Martin, Luis Čavez i Roberto Alvarado.