Gold kup: Deveta zvjezdica "sombrerosa"

5866 pregleda 0 komentar(a)
Kapiten Oćoa i Meksikanci sa peharom Gold kupa, Foto: Reuters

Gold kup nije dobio novog osvajača, pehar za najbolju selekciju najprestižnijeg takmičenja u Sjevernoj i Srednjoj Americi otišao je tamo gdje je i najviše puta bio tokom prethodnih godina.

Meksiko je ponovo najbolji, "sombrerosi" su u finalu na "Sofi" stadionu u kalifornijskom Ingvudu savladali Panamu sa 1:0 - za devetu krunu Gold kupa.

Jedini gol pao je u 88. minutu, a strijelac je bio momak koji je samo tri minuta ranije ušao u igru - Santjago Himenes.

Napadač Fejenorda pretrčao je "cijelu Panamu" i rutinski pogodio za titulu Meksika.

Osim te selekcije samo su još Sjedinjene Američke Države (sedam puta) i Kanada (jednom) bili šampioni Gold kupa.

Istoriju je sinoć pisao i nestvarni golman Meksika Giljermo Oćoa, koji je postao fudbaler sa najvećim brojem utakmica u istoriji Gold kupa (26) i prvi koji je ovo takmičenje osvajao pet puta.