Odlična uvertira za Ligu nacija: Fudbalerke ubjedljive protiv Moldavije

Crna Gora slavila 5:0

8391 pregleda 29 reakcija 0 komentar(a)

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je danas Moldaviju u Kišinjevu (5:0) u drugom prijateljskom meču.

Crna Gora se ovom pobjedom iskupila za poraz (2:1) prije dva dana.

Ekipa Mirka Marića je napravila sjajnu uvertiru pred početak Lige nacija u septembru. Crna Gora je povela u 10. minutu golom Helene Božić, glavom sa druge stative nakon asistencije Jasne Đoković.

U uvodu drugog poluvremena, proradio je napadački tandem Armisa Kuč – Medina Dešić.

Misa je efektno zahvatila volej, a Medina spretno reagovala u petercu – oba puta asistirala je Nađa Stanović.

Na 4:0 povisila je Jasna Đoković iz slobodnog udarca u 65. minutu, a peti pogodak djelo je Anđele Tošković, koju je uposlila Misa Kuč.

Crna Gora učešće u C Ligi nacija počinje 22. septembra protiv Farskih Ostrva. U grupi su još Azerbejdžan i Kipar.