Veliki trijumf: Crna Gora deklasirala Kazahstan

Bilo je 3:0 - strijelci Vešović, Bećiraj i Simić
94 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.09.2017. 18:07h

Crna Gora je u velikom stilu odradila gostovanje u Kazahstanu i bitno uvećala šanse da se domogne baraža za Mundijal u Rusiji.

U Astani je bilo 3:0 za "hrabre sokole", golove su dali Marko Vešović, Fatos Bećiraj i Marko Simić, pa Crna Gora puna samopouzdanja čeka naredni meč u kvalifikacijama.

A on je već u ponedjeljak protiv Rumunije pod Goricom.

Crna Gora nakon sedam kola ima 13 bodova, tri manje od lidera Poljske, a tri više od Danske, prije nego što ove dvije reprezentacije večeras odigraju međusobni duel u Kopenhagenu.

Taj meč, kao i okršaj Rumunije i Jermenije, počinje u 20.45 časova.

TOK UTAKMICE

Kraj meča - velika pobjeda Crne Gore u Astani rezultatom 3:0.

93. minut - Janković je bio u velikoj šansi, ali je Lorija zaustavio njegov pokušaj loba.

89. minut - Treći put Kuat je promašio zicer. Sada je šutirao preko gola.

86. minut - Ivanić je odradio sjajan posao na krilu, a Mugoša pogodio prečku.

Kazahstanci su imali priliku odmah nakon toga iz kontranapada, ali je Petković bio siguran.

84. minut - Treća izmjena u našem timu - Mugoša umjesto Bećiraja.

Počeo je 80. minut. Crna Gora potpuno kontroliše dešavanja u Astani.

71. minut - Jovetić je završio utakmicu, umjesto njega je ušao Elsad Zverotić, kojem je ovo 60. meč u reprezentaciji.

Kazahstanci pokušavaju da se golom vrate u meč, ali to djeluje kao nemoguća misija.

63. minut - GOOOOOL! Crna Gora je čini se riješila pitanje pobjednika. Opet je centirao Janković iz slobodnog udarca, a Simić pogodio sa šest metara glavom.

Mijenjaju i domaći. Izašao je Nurgalijev, na terenu je Turisbek.

Izmjena u crnogorskom timu - Ivanić je ušao umjesto Kosovića.

53. minut - GOOOOOL! Crna Gora je preživjela prekide domaćina, a onda na isti način dala drugi gol. Pogodio je Bećiraj poslije centaršuta Jankovića.

Napadač moskovskog Dinama se upisao četvrti put u ovim kvalifikacijama.

Naša reprezentacija sada ima veliku prednost u Astani.

Bajžanov je dobio žuti karton.

52. minut - Veliki zicer za domaćina! Tomašević je spasao gol ispred Kuata.

51. minut - Kazahstan je bio u šansi, ponovo poslije prekida i šuta glavom.

Murtazajev je probao, ali je Petković bio odličan.

Počelo je drugo poluvrijeme. Kosović je i dalje u igri, uprkos povredi u finišu prvog dijela igre.

Crna Gora vodi u Astani nakon 45 minuta igre - rezultat je 1:0, a strijelac je bio Marko Vešović u 31. minutu.

Kraj prvog poluvremena nakon više od 49 minuta igre.

Kosović je povrijeđen. Pitanje je da li će moći da nastavi meč.

Igraće se tri minuta sudijske nadoknade.

45. minut - Lorija je zaustavio šut Jovetića iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara.

Simić je dobio žuti karton zbog faula nad Mužikovim, što znači da neće igrati u ponedjeljak protiv Rumunije pod Goricom.

Finiš je prvog poluvremena... Crna Gora vodi u Astani golom Marka Vešovića.

37. minut - Crna Gora je imala sreće. Kuat je pogodio prečku.

31. minut - GOOOOOL! Vodi Crna Gora, strijelac je Vešović. Jovetić je majstorski asistirao igraču Rijeke koji je matirao golmana Loriju.

Vešoviću je ovo prvi gol u dresu reprezentacije...

30. minut - Ponovo je naš tim bio blizu gola poslije centaršuta Jovetića. Savić je zakasnio za djelić sekunde...

24. minut - Simić je probao glavom poslije prekida Jankovića.

Nurgalijev je dobio žuti karton zbog faula nad Vukčevićem.

17. minut - Najbolja šansa za Kazahstan - petković je odlično reagovao nakon šuta glavom Ahmetov.

Izmjena u Kazahstanu - povrijeđenog Žukova zamijenio je Bajžanov.

14. minut - Na drugoj strani je probao Murtazajev, ali bez opasnosti po gol Petkovića.

12. minut - Opet prilika za "sokole", i opet je Bećiraj sporo reagovao poslije asistencije Jovetića. Još jedna prilika je propuštena.

Prošlo je 10 minuta igre u Astani.

7. minut - Bećiraj se stuštio na golu Kazahstana poslije odličnog pasa Jovetića, ali je i izgubio korak, pa ga je zaustavio Šomko.

5. minut - Šansa za Crnu Goru. Janković je izveo slobodan udarac, a Jovetićev šut sa desetak metara je izblokiran.

2. minut - Prva opasnost pred golom Crne Gore. Nakon kornera pokušao je Ahmetov.

Počeo je meč u Astani.

Crna Gora igra u sastavu: Petković - Marušić, Savić, Simić, Tomašević - Kosović, Vukčević - Janković, Jovetić, Vešović - Bećiraj.

Fudbalska reprezentacija Crne Gore od 18 časova igra prvi u nizu od četiri krucijalna meča za plasman u baraž za Svjetsko prvenstvo.

Protivnik je na papiru lakši od naredna tri - Rumunije, Danske i Poljske, ali psihološki je ovo vjerovatno najteža utakmica do kraja kvalifikacija.

Ekipa Ljubiše Tumbakovića doputovala je u Astanu kao favorit, ima imperativ pobjede, pokušaće tako i da se ponaša na terenu, jer bi svaki rezultat osim pobjede umanjio šanse za baraž.

"Skautirali smo Kazahstan, ne samo u posljednja dva meča. Za nas je interesantna činjenica što Islamkan, koji je po našoj procjeni najbolji igrač Kazahstana, neće igrati zbog suspenzije. Međutim, Kazahstan ima dosta dobrih igrača koji su skrenuli pažnju kroz ove kvalifikacije. Pokušaćemo da obratimo pažnju na njihove glavne karakteristike i da im na taj način smanjimo učinak", rekao je Tumbaković.