Janković pogodio, Vešović asistirao, Karabag rutinski do 2. kola, Klaksvik se igrao u Budimpešti

Šampion Azerbejdžana u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona savladao na domaćem terenu Linkoln 4:0

12805 pregleda 5 komentar(a)
Vešović na treningu Karabaga, Foto: Facebook.com/FKQarabagh

Azerbejdžanski Karabag je prije sedam dana jedva u gostima savladao šampiona Gibraltara, ekipu Linkolna i golom u sudijskoj nadoknadi stigao do pobjede (2:1) u prvom meču 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

A večeras, u revanšu nije bilo dileme - Karabag je slavio 4:0, već do poluvremena riješio pitanje pobjednika, pa će u drugoj rundi igrati protiv poljskog Rakova.

Odličan učinak večeras su imali crnogorski internacionalci u Karabagu - Marko Janković i Marko Vešović. Janković je u 62. minutu postavio konačan rezultat, dok je Vešović prvom minutu sudijske nadoknade asistirao Mustafazadi za 2:0.

U listu strijelaca upisali su se još Ćića i Zubir.

A veliku senzaciju priredio je šampion Farskih Ostrva, Klaksvik, koji je u Budimpešti deklasirao Ferencvaroš (3:0) i plasirao se u drugo kolo.

U prvom meču ovih ekipa nije bilo golova.

Klaksvik će u 2. kolu kvalifikacija igrati sa švedskim Hakenom.

Šampion Farskih Ostrva je prošle godine u 2. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija eliminisao Sutjesku.